mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Możliwa awaria poduszek w Audi A6

Możliwa awaria poduszek w Audi A6

Niektóre modele Audi A6, które zostały wyprodukowane w Niemczech mogą być wyposażone w niesprawne poduszki powietrzne. Jak informuje firma Kulczyk Tradex takich samochodów jest na naszym rynku pół tysiąca.

Możliwa awaria poduszek w Audi A6

Taką informację do prezesa UOKiK wystosował przedstawiciel i wyłączny importer Audi na Polskę – Kulczyk Tradex. W egzemplarzach tych, na skutek błędnego działania oprogramowania może nastąpić opóźnienie w otwieraniu się poduszek powietrznych podczas kolizji drogowej.

W liście do UOKiK firma Kulczyk Tradex poinformowała, że podjęła już akcję serwisową zmierzająca do zmiany oprogramowania sterownika poduszek powietrznych. Dodatkowo importer Audi na Polskę zobowiązał się powiadomić wszystkich tych właścicieli Audi A6 u których istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia takiej awarii. Klienci tych samochodów mogą także sami profilaktycznie skontaktować się z autoryzowanym serwisem Audi w Polsce. Według Kulczyk Tradex awaria poduszek powietrznych dotyczy około 500 egzemplarzy Audi A6.

W ostatnich sześciu miesiącach kilku największych producentów samochodowych, m.in.: Toyota, Citroen, Peugeot, Renault, VW czy Ford informowało o wadach w swoich modelach. W przypadku Audi problem ten nie jest aż tak znaczący jak w przypadku innych marek, w których awarie wykryto w dużo większej ilości aut, jednak proceder ten coraz częściej pojawia się na łamach motoryzacji. Producenci zapewniają, że nowe auta są coraz bezpieczniejsze, ale czy aby na pewno? Nawet zepsuta poduszka powietrzna czy też wadliwy ABS stwarzają takie samo niebezpieczeństwo dla życia jak kolizja drogowa.

Czytaj podobne:
Możliwy pożar w 307 i C4 2005-10-14

Touran do serwisu 2005-08-03

Clio i Modus do warsztatu 2005-07-27

Toyota też może być wadliwa 2005-07-25

Ford pod lupą UOKiK 2005-04-20

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 185 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A6 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A6

Podobne wiadomości:

Audi Sport GmbH - nowa-stara marka z Neckarsulm

Audi Sport GmbH - nowa-stara marka z...

Samochody luksusowe 2016-12-02

Audi mocno powiększa gamę RS

Audi mocno powiększa gamę RS

Aktualności 2016-11-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport