mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Możliwe dwie usterki w Clio IV

Możliwe dwie usterki w Clio IV

Polski oddział Renault rozpoczął akcję serwisową, w ramach której wezwie do naprawy prawie 6,5 tys. egzemplarzy najnowszej generacji modelu Clio. Powodem są możliwe dwie usterki w układzie hamulcowym.

Możliwe dwie usterki w Clio IV
Jak poinformowało Renault Polska w niektórych egzemplarzach Clio IV istnieje możliwość przetarcia elastycznego przewodu hamulcowego koła przedniego o krawędź osłony nadkola przedniego i/lub możliwość wypadnięcia tłoczka z cylinderka hamulcowego koła tylnego.

W przypadku samochodów objętych ryzykiem uszkodzenia elastycznego przewodu hamulcowego koła przedniego może to skutkować powolnym lub gwałtownym wyciekiem płynu hamulcowego z elastycznego przewodu hamulcowego koła przedniego spowodowany jego przetarciem o krawędź wadliwie zamontowanej osłony nadkola przedniego.

W przypadku samochodów objętych ryzykiem wypadnięcia tłoczka z cylinderka hamulcowego koła tylnego przy hamowaniu w szczególnych warunkach (użycie hamulca ręcznego podczas jazdy, połączone z silnym hamowaniem) szczęka hamulcowa ulega przemieszczeniu, które może doprowadzić do wypadnięcia tłoczka z cylinderka hamulcowego koła tylnego, z jednoczesnym wyciekiem płynu hamulcowego. Może to skutkować zaświeceniem się kontrolki sygnalizującej spadek poziomu płynu hamulcowego poniżej stanu minimalnego, długim skokiem pedału hamulca oraz zmniejszeniem skuteczności układu hamulcowego.

Powyższe usterki dotyczą aut wyprodukowanych zarówno we Francji, jak i w tureckich zakłach Renault. Ryzyko uszkodzenia elastycznego przewodu hamulcowego koła przedniego dotyczy egzemplarzy Clio IV wyprodukowanych od początku produkcji do 03.03.2013 w przypadku fabryki w Bursie lub 14.04.2014 dla egzemplarzy z francuskich zakładów w miejscowości Flins.

Druga usterka dotyczy zaś egzemplarzy małego Renault z silnikami D4F, H4B lub K9K, z wyłączeniem egzemplarzy wyposażonych seryjnie w 17-calowe felgi aluminiowe lub automatyczną skrzynię biegów, wyprodukowanych od początku produkcji 03.02.2014 lub 04.02.2014 odpowiednio dla fabryki tureckiej i francuskiej.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 6.472 egzemplarze Renault Clio. Przedsiębiorca poinformuje właścicieli tych samochodów listem poleconym o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu dokonania stosownych czynności serwisowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Clio
Renault Clio
Cena podstawowa już od: 42 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Usterka po wyjeździe z warsztatu - kto za nią...

auto motor i sport 0000-00-00

W moim aucie zerwał się pasek rozrządu, tydzień po wymianie u mechanika. Kto powinien zapłacić za naprawę silnika – ja, mechanik czy dostawca części?

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando