mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Możliwe luzy na kierownicy Micry

Możliwe luzy na kierownicy Micry

Po raz drugi w przeciągu miesiąca do serwisów będą musieli się udać właściciele Nissanów Micra. Tym razem jednak chodzi o poprzednią generację modelu, a powodem jest źle zamontowana śruba mocująca koło kierownicy.

Możliwe luzy na kierownicy Micry
Nissan Sales Central & Eastern Europe - Oddział w Polsce powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modelu Nissan Micra (K12), wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w okresie od 2 grudnia 2002 do 12 maja 2006, śruba mocująca koło kierownicy mogła początkowo zostać niedostatecznie dokręcona. W takiej sytuacji śruba mocująca może się poluzować, co może doprowadzić do nadmiernego luzu koła kierownicy. W skrajnych przypadkach, gdy pojazd będzie użytkowany przez dłuższy okres czasu, połączenie kierownicy może zostać uszkodzone, ostatecznie prowadząc do swobodnego obracania się koła kierownicy.

W Polsce akcją objętych jest łącznie 7.246 egzemplarzy modelu Nissan Micra (K12).

Przedsiębiorca skontaktuje się listownie z pierwszymi właścicielami samochodów, których problem dotyczy, w celu dokonania stosownej akcji serwisowej. Dealerzy samochodów marki Nissan kontroli dokręcenia śruby mocującej koła kierownicy, a w razie potrzeby dokręcą ją odpowiednim momentem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Micra
Nissan Micra
Cena podstawowa już od: 37 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~renata 2014-07-17

Miałam ten problem z moim nissanem K-12 (XII 2005), po 4 latach użytkowania kierownica została mi w rękach. Udałam się do mechanika, który mi dokręcił właśnie śrubę w kierownicy i odjechałam. Samochód był już po gwarancji i nikt wtedy nie słyszał o wadzie fabrycznej. Teraz po 8 latach używania dostaję zawiadomienie Nissana, że samochód może posiadać tę wadę.nProducent niefrasobliwie milczał 8 lat narażając zdrowie i zycie nabywcy. nByłam wczoraj w serwisie Nissana, sprawdzono kierownicy układ i jest dobrze. Nie mam dokumentów na potwierdzenie takiego stanu, ani dokumentów naprawy sprzed 4 lat. mam natomiast świadków, że taka sytuacja miała miejsce. czy ktoś ma podobne doświadczenia i co z tym mozna zrobić. myślę, że nalezy nam się zadośuczynienie za wieloletnie ryzyko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Odgadnij model Odgadnij model