mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Możliwe luzy na kierownicy Micry

Możliwe luzy na kierownicy Micry

Po raz drugi w przeciągu miesiąca do serwisów będą musieli się udać właściciele Nissanów Micra. Tym razem jednak chodzi o poprzednią generację modelu, a powodem jest źle zamontowana śruba mocująca koło kierownicy.

Możliwe luzy na kierownicy Micry
Nissan Sales Central & Eastern Europe - Oddział w Polsce powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modelu Nissan Micra (K12), wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w okresie od 2 grudnia 2002 do 12 maja 2006, śruba mocująca koło kierownicy mogła początkowo zostać niedostatecznie dokręcona. W takiej sytuacji śruba mocująca może się poluzować, co może doprowadzić do nadmiernego luzu koła kierownicy. W skrajnych przypadkach, gdy pojazd będzie użytkowany przez dłuższy okres czasu, połączenie kierownicy może zostać uszkodzone, ostatecznie prowadząc do swobodnego obracania się koła kierownicy.

W Polsce akcją objętych jest łącznie 7.246 egzemplarzy modelu Nissan Micra (K12).

Przedsiębiorca skontaktuje się listownie z pierwszymi właścicielami samochodów, których problem dotyczy, w celu dokonania stosownej akcji serwisowej. Dealerzy samochodów marki Nissan kontroli dokręcenia śruby mocującej koła kierownicy, a w razie potrzeby dokręcą ją odpowiednim momentem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Micra
Nissan Micra
Cena podstawowa już od: 37 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~renata 2014-07-17

Miałam ten problem z moim nissanem K-12 (XII 2005), po 4 latach użytkowania kierownica została mi w rękach. Udałam się do mechanika, który mi dokręcił właśnie śrubę w kierownicy i odjechałam. Samochód był już po gwarancji i nikt wtedy nie słyszał o wadzie fabrycznej. Teraz po 8 latach używania dostaję zawiadomienie Nissana, że samochód może posiadać tę wadę.nProducent niefrasobliwie milczał 8 lat narażając zdrowie i zycie nabywcy. nByłam wczoraj w serwisie Nissana, sprawdzono kierownicy układ i jest dobrze. Nie mam dokumentów na potwierdzenie takiego stanu, ani dokumentów naprawy sprzed 4 lat. mam natomiast świadków, że taka sytuacja miała miejsce. czy ktoś ma podobne doświadczenia i co z tym mozna zrobić. myślę, że nalezy nam się zadośuczynienie za wieloletnie ryzyko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.