mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Możliwy pożar w 307 i C4

Możliwy pożar w 307 i C4

Wady systemu ABS instalowanego w niektórych modelach Peugeot 307 i Citroen C4 w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do pożaru – poinformowali prezesa UOKiK producenci.

Informacje przekazane przez przedsiębiorców do Urzędu dotyczą samochodów Peugeot 307 (produkowanych od lutego 2002 do września 2005 roku) i Citroen C4 (wprowadzonych na rynek między listopadem 2004 a wrześniem 2005 roku) wyposażonych w system zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania tzw. Anti Blocking System (ABS), bez elektronicznego systemu stabilizacji jazdy tzw. Electronic Stability Program (ESP).

W obydwu modelach samochodów stwierdzono tę samą wadę – nieszczelność bloku ABS, co może powodować przedostanie się wody do auta. Jeżeli będzie słona, jak ma to miejsce w warunkach zimowych, może spowodować zwarcie w instalacji elektrycznej i doprowadzić do pożaru pojazdu.

Producenci aut poinformowali prezesa UOKiK o rozpoczęciu akcji serwisowej mającej na celu wymianę wadliwych części. Ponadto zobowiązali się powiadomić wszystkich właścicieli samochodów, które mogą być dotknięte wadą o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi. W Polsce kontrolą objętych zostanie 22.701 samochodów Peugeot 307 i 1.211 aut Citroen C4.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.