mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Możliwy pożar w 307 i C4

Możliwy pożar w 307 i C4

Wady systemu ABS instalowanego w niektórych modelach Peugeot 307 i Citroen C4 w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do pożaru – poinformowali prezesa UOKiK producenci.

Informacje przekazane przez przedsiębiorców do Urzędu dotyczą samochodów Peugeot 307 (produkowanych od lutego 2002 do września 2005 roku) i Citroen C4 (wprowadzonych na rynek między listopadem 2004 a wrześniem 2005 roku) wyposażonych w system zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania tzw. Anti Blocking System (ABS), bez elektronicznego systemu stabilizacji jazdy tzw. Electronic Stability Program (ESP).

W obydwu modelach samochodów stwierdzono tę samą wadę – nieszczelność bloku ABS, co może powodować przedostanie się wody do auta. Jeżeli będzie słona, jak ma to miejsce w warunkach zimowych, może spowodować zwarcie w instalacji elektrycznej i doprowadzić do pożaru pojazdu.

Producenci aut poinformowali prezesa UOKiK o rozpoczęciu akcji serwisowej mającej na celu wymianę wadliwych części. Ponadto zobowiązali się powiadomić wszystkich właścicieli samochodów, które mogą być dotknięte wadą o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi. W Polsce kontrolą objętych zostanie 22.701 samochodów Peugeot 307 i 1.211 aut Citroen C4.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando