mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Można już rezerwować elektrycznego Opla

Można już rezerwować elektrycznego Opla

Wprawdzie oficjalna sprzedaż Opla Ampery na polskim rynku ruszy dopiero w połowie przyszłego roku, to już dziś w salonach niemieckiej marki można składać zamówienia na ten model. Cena za to auto w naszym kraju rozpoczynać się będzie od równowartości 45,6 tys. euro.

Można już rezerwować elektrycznego Opla
Wszyscy zainteresowani nabyciem Ampery mogą już rejestrować się na specjalnie stworzonej stronie internetowej dla tego modelu. Będą oni otrzymywać najnowsze informacje na temat samochodua, a także będą mogli odbyć jazdę próbną. Ponadto znajdą się oni wśród pierwszych właścicieli tego samochodu elektrycznego. Sprzedaż rozpocznie się w połowie 2012 r. Łącznie w całej Europie zamówienie złożyło już ponad 5 tys. osób.

Napęd elektryczny to na dziś najlepsze rozwiązanie pozwalające na redukcję emisji spalin i większe uniezależnienie od paliw kopalnych. Jeżeli jednak samochody elektryczne mają być korzystne dla środowiska naturalnego i społeczeństwa, muszą być atrakcyjne dla wielu odbiorców, a nie tylko dla mieszkańców miast. W przypadku typowych aut elektrycznych jest to mocno ograniczone, rozwiązania zastosowane w Amperze dają już jednak takie możliwości, dzięki wysokiej pojemności akumulatora litowo-jonowego (16 kWh), ale także unikalnej technologii napędu elektrycznego, która umożliwiła zwiększenie zasięgu pojazdu.

Pięciodrzwiowy, czteroosobowy Opel Ampera jest pierwszym w Europie samochodem elektrycznym pozwalającym kierowcy na swobodną jazdę bez obaw o stan akumulatora. Niezależne badania wykazały, że około 80% europejskich kierowców przejeżdża dziennie mniej niż 60 km, w związku z czym Ampera stanowi odpowiedź na ich potrzeby. Aby naładować akumulator, wystarczy podłączyć go do standardowego gniazda sieciowego o napięciu 230 V. Czas ładowania wynosi około czterech godzin.

Jeżeli konieczne jest pokonanie większego dystansu, zasilany benzyną silnik/generator pozwala zwiększyć zasięg samochodu do ponad 500 km przy pełnym zbiorniku paliwa. Dzięki tej technologii Opel Ampera idealnie nadaje się do codziennej jazdy dla całej rodziny.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie zobaczymy nowa Hondę Jazz. Praktyczny, miejski hatchback przeszedł kosmetyczny lifting, a pod maską pracuje mocniejszy silnik benzynowy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech