mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mrugające hamulce

Mrugające hamulce

Już wkrótce na rynku zadebiutuje Mercedes Klasa S wyposażony w migające ze stałą częstotliwością światła stopu. Niedługo potem technologia ta zostanie wykorzystana w coupe CL-klasy.

System migających świateł hamowania został już zatwierdzony przez Komisję Europejską i koncern może już rozpoczynać produkcję. Najprawdopodobniej S-klasa wyposażona w ten system zadebiutuje na IAA we Frankfurcie, a wkrótce potem trafi do sprzedaży.

Badania przeprowadzone przez specjalistów z DaimlerChrysler wykazały, że ten system świateł skraca czas reakcji o 0,2 sekundy w porównaniu ze standardowymi światłami hamowania. Te 0,2 sekundy przekłada się na krótszą o 4,40 m drogę hamowania przy prędkości 80 km/h, zaś przy prędkości 100 km/h droga ta jest krótsza już o 5,5 metra. Według firmy pozwoli to znacznie ograniczyć liczbę wypadków, kiedy jedno auto wjeżdża w tył drugiego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman