mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mrugające hamulce

Mrugające hamulce

Już wkrótce na rynku zadebiutuje Mercedes Klasa S wyposażony w migające ze stałą częstotliwością światła stopu. Niedługo potem technologia ta zostanie wykorzystana w coupe CL-klasy.

System migających świateł hamowania został już zatwierdzony przez Komisję Europejską i koncern może już rozpoczynać produkcję. Najprawdopodobniej S-klasa wyposażona w ten system zadebiutuje na IAA we Frankfurcie, a wkrótce potem trafi do sprzedaży.

Badania przeprowadzone przez specjalistów z DaimlerChrysler wykazały, że ten system świateł skraca czas reakcji o 0,2 sekundy w porównaniu ze standardowymi światłami hamowania. Te 0,2 sekundy przekłada się na krótszą o 4,40 m drogę hamowania przy prędkości 80 km/h, zaś przy prędkości 100 km/h droga ta jest krótsza już o 5,5 metra. Według firmy pozwoli to znacznie ograniczyć liczbę wypadków, kiedy jedno auto wjeżdża w tył drugiego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?