mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mściciel powraca!

Mściciel powraca!

Znany amerykański model ma zamiar zawojować w Europie. Dodge ma w swoich planach zdominowanie Wysp Brytyjskich. Nadchodzący model ma być ogniwem ożywiającym markę, której nie widziano tam przez ostatnie 25 lat.

Mściciel powraca!

W 2003 roku, amerykański producent odsłonił koncepcyjne studium modelu Avenger, lecz szefostwo zdecydowało żeby użyć innej samochodu dla pierwszej fali modeli marki Dodge. Wobec tego rodzinny model o nazwie Caliber pojawi się w lipcu, a SUV Nitro w pierwszej połowie przyszłego roku. Dopiero po tych premierach pojawi się nowoczesny Avenger. Nie ogłoszono jeszcze żadnych oficjalnych wiadomości, lecz wiadomo już, że samochód będzie konkurował w klasie z nowym Fordem Mondeo. Na ustach klientów pojawi się po latach znajomo brzmiąca nazwa. Niestety nie ma co oczekiwać na to, że będzie on utrzymany w tej samej konwencji, co amerykańska legenda.

 W przeciwieństwie do Calibra, będącym połączeniem samochodu SUV ze sterownością samochodu drogowego, nowy Avenger raczej nie będzie konwencjonalnym samochodem dla rodziny. Oczekuje się po nim, że zasili on grono grupy crossover. Kierowca w tym modelu umiejscowiony będzie na wysokim fotelu, co pozwoli na obserwację drogi z lepszego położenia, a zaprocentuje u fanatyków jazdy off-road. Niestety samochód będzie zdolny jedynie do jazdy po twardym terenie.

 W Wielkiej Brytanii model Caliber ma być dostępny jedynie w wersji z napędem na przednią oś. Wariant 4x4 jest dostępny póki co jedynie w Stanach Zjednoczonych. Ta sama sytuacja będzie dotyczyć Avengera. Na początek wystartuje on w wersji sześciocylindrowej o pojemności 3,5 litra napędzanej benzyną. Biorąc pod uwagę oczekiwania europejskich klientów, zostanie stworzona wersja wysokoprężna. Po współpracy producenta z niemieckim Mercedesem można się spodziewać, że to właśnie on dostarczy jednostki napędowej do tego modelu. Zapowiadano również, że może się pojawić tańsza alternatywa w postaci 2 litrowej jednostki benzynowej zapożyczonej z modelu Caliber.
 
Czytaj także:
 
15 tys. euro za Calibra (2006-05-09)

Dodge Durango - SUV z hybrydą (2006-04-05)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Avenger Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Avenger

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross