mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mustang: Będzie Kombi i Cabrio?

Mustang: Będzie Kombi i Cabrio?

Mniej stylu Retro, więcej agresywności i modernistycznego designu. Tak w niedługim czasie według niemieckiego magazynu branżowego 'Auto Motor und Sport' zmieniać się będzie kolejna generacja kultowego modelu Ford Mustang. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sportowy Mustang doczeka się także wersji Kombi oraz Cabrio.

Mustang: Będzie Kombi i Cabrio?
Według jeszcze nie do końca potwierdzonych informacji nowa generacja modelu Mustang pojawi się na rynku w 2010 roku. Pojawi się z wielkimi zmianami. Dotychczasowe rysy modelu cały czas odzwierciedlały egzemplarze z lat poprzednich. Teraz ma się to zmienić. Nowa seria chyba największej, sportowej broni amerykańskiej marki Ford ulegnie gruntowanej modernizacji stylistycznej. Linie staną się ostrzejsze, bardziej wyraziste, dach będzie natomiast bardziej płaski, a boczne ściany auta bardziej muskularne.

Po tym jak nie tak dawno temu koncern General Motors przedstawił najnowszą generację Chevroleta Camaro, można się spodziewać, że w ciągu najbliższych dwóch lat Ford zaprezentuje w Stanach Zjednoczonych zliftingowaną wersję Mustanga, która znacznie będzie nawiązywać do koncepcji modelu przewidzianego na rok 2010. Niejednokrotnie w swoich wypowiedziach, szef marki Ford Nordamerika, Mark Field dawał do zrozumienia, że nowy Mustang otworzy nową kartę historii w klasie aut sportowych.

Poza wszystkimi nowościami stylistycznymi Ford planuje wprowadzenie kolejnych dwóch wersji nadwoziowych. Coraz głośniej mówi się o Mustangu Kombi i Cabrio. W kwestii technicznej pozostaje jeszcze wiele niewiadomych. Być może nowy Mustang otrzyma tylny napęd od australijskiego modelu Ford Falcon. Być może także paleta oferowanych silników będzie zaczynać się od 3.5 l. silnika V6 o mocy 280 KM, a kończyć się będzie na 4.6 l. V8 dysponującym mocą blisko 400 KM. Jeżeli komuś to nie wystarczy to czeka na niego model specjalny, topowa wersja Shelby Mustang GT 500.

Czytaj także:

Będzie nowy Mustang 2006-08-09

SVT żyje! 2006-04-18

Nowy Mustang w lecie 2006-01-09

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 162 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mustang Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Mustang

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~Paweł 2006-11-15

Rozumiem, że kombi to jakaś nowość, ale mustang cabrio zawsze był.

~ala 2006-11-15

jak ja bardzo chcialbym miec Mustanga...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic