mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Muzeum Porsche już otwarte

Muzeum Porsche już otwarte

W ubiegłym tygodniu w macierzystej siedzibie Porsche w Stuttgarcie – Zuffenhausen zostało oficjalnie otwarte nowe muzeum niemieckiego koncernu.

Muzeum Porsche już otwarte
Na 5.600 metrach kwadratowych powierzchni wystawowej tej nowoczesnej budowli zlokalizowanej przy Porscheplatz znalazło się miejsce dla 80 historycznych samochodów oraz ponad 200 starannie zaaranżowanych mniejszych eksponatów z historii firmy. Duże pomieszczenia konferencyjne z dostępem do imponującego tarasu dachowego czekają na gości różnego rodzaju spotkań. Muzeum z archiwum Porsche łączy w jednym miejscu całe historyczne spektrum tego producenta samochodów sportowych. Specjaliści ze szklanego warsztatu mieszczącego się w muzeum dbają, by wystawiane samochody - lub historyczne pojazdy znajdujące się w prywatnych rękach - zawsze były w doskonałym stanie technicznym.

Muzeum, utrzymane w całości w kolorze białym, którego bryła opiera się tylko na trzech podporach i wygląda przez to jakby unosiła się w powietrzu, ze względu na swoją odważną architekturę już podczas budowy wzbudzało zainteresowanie i podziw specjalistów.

Porsche spodziewa się przynajmniej 200.000 gości rocznie. Już dotychczasowe muzeum na terenie zakładu, w którym mieściło się zaledwie 20 eksponatów, odwiedzało co roku około 80.000 gości. Historyczna kolekcja Porsche AG obejmuje łącznie 400 samochodów wyścigowych i sportowych. Ponieważ prawie wszystkie wystawiane samochody biorą jeszcze udział w rajdach pojazdów zabytkowych, prezentowane w "Muzeum na kołach" eksponaty ciągle się zmieniają. Dzięki temu nawet kolejne odwiedziny wystawy zawsze stanowią pewnego rodzaju niespodziankę.

Nowe muzeum Porsche będzie otwarte od 31 stycznia codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 9.00 – 18.00. Wstęp dla dorosłych kosztuje osiem euro (ze zniżką: cztery euro), wstęp dla dzieci do lat 14 w towarzystwie osoby dorosłej jest bezpłatny.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche

Podobne wiadomości:

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic