mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Myślą o przyszłym sezonie

Myślą o przyszłym sezonie

Sezon jest dla nas tak udany, że możemy już w stu procentach skoncentrować się na przyszłorocznym bolidzie - stwierdził w Japonii Mario Theissen. Szef BMW zapowiada, że w sezonie 2008 Kubica i Heidfeld będą walczyli o zwycięstwa. Konstruktorzy BMW muszą więc mocno udoskonalić ich auto.

Myślą o przyszłym sezonie

Inżynierowie określają auto F1 jako „zestaw” kilku kluczowych elementów, które muszą być jak najlepiej dopracowane i zgrane ze sobą. W dużym uproszczeniu receptą na szybki bolid jest idealne połączenie nadwozia (z podziałem na elementy aerodynamiczne i mechaniczne), opon, układu napędowego (silnik i skrzynia biegów), elektroniki oraz... szybkiego kierowcy.

Taka układanka, przy odpowiedniej obsłudze mechaników oraz światłym kierownictwie powinna gwarantować sukcesy. Bolidom Kubicy i Nicka wciąż jednak daleko do McLarenów i Ferrari, a cel jest tylko jeden – mistrzostwo świata. By go osiągnąć trzeba będzie prześcignąć najlepszych nie tylko na torze, lecz przede wszystkim w laboratoriach.

Do zakończenia sezonu 2007 zostały jeszcze trzy wyścigi - o GP Japonii, GP Chin i GP Brazylii. Drużyna BMW udowodniła, że jest trzecią siłą F1 - po McLarenie i Ferrari. Po pozbawieniu McLarena punktów w wyniku skandalu szpiegowskiego jest niemal pewne, że BMW zajmie drugie miejsce w mistrzostwach świata konstruktorów. Kierowcy - Nick Heidfeld i Kubica, zajmują piąte i szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

„Wydaje się, że wyprzedzamy nasz plan rozwoju. Ze względu na doskonałe wyniki w bieżącym sezonie możemy skoncentrować się na nowym samochodzie” - wyjaśnił Theissen.

BMW testuje już nowe elementy konstrukcyjne bolidu, który w sezonie 2008 walczyć ma o najwyższe cele. - Ostatni krok na szczyt jest zwykle najtrudniejszy. Musimy pamiętać, że Ferrari i McLaren to twarde orzechy do zgryzienia - studzi jednak nadzieje kibiców Theissen.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.