mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > NAIAS 2007 rozpoczęte!

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Rozpoczęły się chyba największe i najważniejsze targi motoryzacyjne za oceaneam. Mowa oczywiście o North American International Auto Show (NAIAS), które w tym roku odbywają się już po raz 19.

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Pierwsze trzy dni (7-9 stycznia) przeznaczone są wyłącznie dla przedstawicieli prasy. Wtedy to odbędzie się większość konferencji, podczas których zaprezentowane zostaną wszystkie nowości przewidziane na tegoroczne targi. Kolejne dwa dni (10-11 stycznia) to dni przeznaczone dla świata biznesu. I wreszcie 12 stycznia odbędzie się tzw. dzień charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na kilkanaście amerykańskich instytucji charytatywnych. Bilet wstępu na tę niezwykle ekskluzywną imprezę to bagatela 400 dolarów. Nie dziwi więc, iż tylko w zeszłym roku zebrano podczas tego jednego dnia ponad 6,8 mln USD.

Zanim jednak na dobre rozpoczęły się targi miało miejsce niezwykle ważne dla amerykańskiego rynku wydarzenie - przyznanie nagród dla najlepszego samochodu roku. I tak, w kategorii aut osobowych zwyciężył, zdobywając tym samym tytuł Car of the Year, Saturn Aura, zaś Truck of the Year zdobył Chevrolet Silverado (czytaj więcej: Saturn Aura Samochodem Roku w USA)

Tegoroczna wystawa samochodowa w Detroit ma także okazję do świętowania własnego jubileuszu. Pierwsze bowiem targi motoryzacyjne w tym mieście odbyły się dokładnie przed 100 laty. Jako międzynarodowa wystawa (NAIAS), targi w Detroit odbywają się po raz dziewiętnasty. Od tego też czasu miało miejsce 994 światowych premier. W tym więc roku w Detroit odbędzie się więc tysięczna premiera, choć nie sposób ustalić, któremu modelowi przypadnie ten zaszczyt.

W zeszłym roku hale wystawowe Cobo Center w Detroit (miejsce targów od 1965 r.) odwiedziło prawie 760 tys. zwiedzających, akredytowano ponad 6,6 tys. dziennikarzy z całego świata (z 62 krajów). Zaprezentowanych zostało 70 premier, w tym 37 nowości, które przeznaczone były już do produkcji, oraz 33 modeli koncepcyjnych.

premiery: modele koncepcyjne: 

BMW seria 3 cabrio
Cadillac CTS
Chevrolet Malibu
Chrysler Town&Country
Dodge Grand Caravan
Dodge Viper SRT10
Ford Five Hundred
Ford Focus 2008
Hyundai Veracruz
Lexus IS-F
Mazda HEV Tribute
Mitsubishi Lancer
Nissan Rogue
Porsche Cayenne
Rolls-Royce Drophead Coupe
Toyota Tundra CrewMax

Acura Advanced Sports Car
Chevrolet Camaro kabriolet
Chevrolet Volt
Chrysler Nassau
Ford Airstream
Ford Interceptor
Honda Accord Coupe
Jaguar C-XF
Jeep Trailhawk
Kia Kue
Lincoln MKR
Mazda Ryuga
Mercedes Concept Ocean Drive
Mercedes Vision GL420 Bluetec
Mini Sidewalk Convertible
Mitsubishi Prototype X
Nissan Bevel
Suzuki XL7 Flix
Toyota FT-HS
Volvo XC60

Zobacz więcej o targach NAIAS 2006

Tematy w artykule: NAIAS

Komentuj:

~piotrek 2007-02-19

To jest piękny amerykański wuz o takim będe zawsze marzył

~juzek 2007-01-23

chyba palcem po mapie ;)

~Europejczyk 2007-01-10

ja czekam na genewe - tam bede na bank!!!!!!!!!!!

~juhas 2007-01-09

kogo to obchodzi amerykaniec ze rok temu byles a teraz nie bedziesz, pewno siedzisz za komputerem i udajesz osobe swiatową, ja bylem juz kilka razy na najwiekszych targach w Europie (Genewa, Frankfurt, Paryż) i zawsze chętnie jeżdże jak mam czas na kolejne, ta atmosfera mnogosc nowosci i innych fajnych furek, nie do zapomnienia

~chrebii 2007-01-09

troche malo tych premier jak na najwieksze targi w Stanach i na calym swiecie, czyzby az takj duzy kryzys dotknal koncerny??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.