mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > NGK wyłącznym dostawcą świec do Fiatów z LPG

NGK wyłącznym dostawcą świec do Fiatów z LPG

NGK Spark Plug Europe została wyłącznym dostawcą świec zapłonowych do nowego silnika FIATA z fabryczną instalacją LPG, zasilanego benzyną i gazem, który znajdzie się w większości modeli producenta. Ze względu na normy EURO 5 NGK wybrała świecę ZKR7AI-8 wykonaną z metali szlachetnych, idealnie spełniającą wysokie wymogi procesu spalania gazu.

NGK wyłącznym dostawcą świec do Fiatów z LPG
Firma NGK jest jedynym dostawcą świec do nowych silników EasyPower Fiata, które posiadają fabryczną instalację LPG i mogą być napędzane zarówno gazem, jak i benzyną. Silnik 8V dostępny jest w wersji 1,2 oraz 1,4 l o mocy odpowiednio 70 i 77 KM, natomiast wersja 16V posiada 90 KM. Te modele silników będą zainstalowane w modelach: Panda, Cinquecento, Idea, Grande Punto i Bravo. Desygnowany Ecochic, w wersji 1,4 8V będzie również zasilał Lancię Musa i Ypsilon.

Do powyższych silników firma NGK będzie dostarczała świecę zapłonową ZKR7AI-8. Świeca ta perfekcyjnie odpowiada wysokim wymaganiom procesu spalania gazu, wynikającym z wysokich temperatur, jakie wówczas powstają, zwiększając ryzyko korozji – informuje firma NGK w komunikacie.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

~Miłośnik samochodów 2012-01-25

radush bez urazy ale mam pytanie. Czy Fiat Tobie dał umowe o pracę czy płaci ,,od postu"...

~samochodziarz 2011-12-01

NGK? Do tej pory raczej kojarzyło się to z autami wyczynowymi lub z wysokiej półki. Jak widać - Włosi stawiają na jakość - i bardzo dobrze.

~radush 2011-11-29

Widać że Fiat do swoich samochodów wybiera to co najlepsze. Ale taki jest już Fiat, że swoje auta buduje na bardzo dobrych podzespołach, jak chociażby wspomniane tutaj NGK, które jest w swojej kategorii liderem. Tak więc o jakość samochodów z grupy Fiata nie ma się co martwić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic