mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > NSK inwestuje pod Wałbrzychem

NSK inwestuje pod Wałbrzychem

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park poinformowała o wydaniu kolejnego zezwolenia na prowadzenie działalności dla firmy NSK Steering Systems Europe Polska. Spółka zamierza wybudować nową linię technologiczną do produkcji układów kierowniczych.

NSK inwestuje pod Wałbrzychem
W połowie września bieżącego roku WSSE Invest Park wydała kolejne już zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy w Wałbrzychu dla spółki NSK Steering Systems Europe Polska, należącej do japońskiej grupy NSK.

Firma na terenie o powierzchni około 17 ha zrealizuje przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na budowie linii technologicznej, służącej do obróbki maszynowej, będącej jednym z etapów produkcji układów kierowniczych. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2,5 mln zł oraz zatrudnienie 25 pracowników. Zakończenie planowanej inwestycji ma nastąpić najpóźniej 31 grudnia 2011 roku.

Japońska firma NSK to jeden z największych na świecie producentów łożysk, układów kierowniczych i produktów precyzyjnych. Posiada ona w naszym kraju już dwa zakłady. W Kielcach działa NSK-Iskra, gdzie produkowane są łożyska, natomiast NSK Steering Systems Europe Polska pojawiła się na Polskim rynku w 2005 roku, kiedy to w Wałbrzychu powstał pierwszy zakład produkujący układy kierownicze dla europejskich koncernów samochodowych.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model