mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > NSK inwestuje pod Wałbrzychem

NSK inwestuje pod Wałbrzychem

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park poinformowała o wydaniu kolejnego zezwolenia na prowadzenie działalności dla firmy NSK Steering Systems Europe Polska. Spółka zamierza wybudować nową linię technologiczną do produkcji układów kierowniczych.

NSK inwestuje pod Wałbrzychem
W połowie września bieżącego roku WSSE Invest Park wydała kolejne już zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy w Wałbrzychu dla spółki NSK Steering Systems Europe Polska, należącej do japońskiej grupy NSK.

Firma na terenie o powierzchni około 17 ha zrealizuje przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na budowie linii technologicznej, służącej do obróbki maszynowej, będącej jednym z etapów produkcji układów kierowniczych. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2,5 mln zł oraz zatrudnienie 25 pracowników. Zakończenie planowanej inwestycji ma nastąpić najpóźniej 31 grudnia 2011 roku.

Japońska firma NSK to jeden z największych na świecie producentów łożysk, układów kierowniczych i produktów precyzyjnych. Posiada ona w naszym kraju już dwa zakłady. W Kielcach działa NSK-Iskra, gdzie produkowane są łożyska, natomiast NSK Steering Systems Europe Polska pojawiła się na Polskim rynku w 2005 roku, kiedy to w Wałbrzychu powstał pierwszy zakład produkujący układy kierownicze dla europejskich koncernów samochodowych.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
W zeszłym roku poznaliśmy nową generację Volkswagena Tiguana, a teraz przyszedł czas na powiększoną wersję - Allspace. Samochód lada moment trafi do polskich salonów, a tymczasem importer opublikował cenniki. Najtańszy wariant z silnikiem 1.5 TSI kosztuje 117 090 zł.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic