mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > N-Gine DMP Karpacz: Drift po OeSie

N-Gine DMP Karpacz: Drift po OeSie

Zorganizowana w dniach 10-11 września na górskiej drodze w samym Karpaczu IV runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski była ewenementem na skalę światową i prawdziwym powrotem do korzeni tej dyscypliny sportów motorowych.

N-Gine DMP Karpacz: Drift po OeSie

Trasa zawodów, na którą wybrany został, wyłączony w tym celu z ruchu, fragment rajdowego odcinka specjalnego Rajdu Karkonoskiego była prawdziwym wyzwaniem dla zawodników – po jednej stronie szerokiej na zaledwie 6 metrów drogi rosły drzewa i stały zabudowania, po drugiej stalowa bariera oddzielała ją od sporego spadku terenu. Do tego wszystkiego droga była bardzo stroma. Jak na zawody driftingowe trasa była wyjątkowo długa — liczyła aż 750 metrów. W newralgicznych miejscach organizatorzy zabezpieczyli ją betonowymi barierami, które z jednej strony nie pozwalały wypaść z drogi, z drugiej jednak — powodowały, że nawet najmniejszy błąd kończył się spotkaniem z wielotonowymi betonowymi blokami.


Sobotnie treningi zakończyły bardzo spektakularne nocne przejazdy trasy, w których walczono o puchar ufundowany przez burmistrza Karpacza. Błyski setek fleszy wzdłuż trasy przypominały nieco już zapomniany klimat nocnych odcinków specjalnych rajdów. W tej konkurencji najlepszy okazał się warszawiak Marek Wartałowicz w BMW E30.

 

Zasadnicze zawody, czyli przejazdy trasy w parach odbyły się w niedzielę. Górska trasa zdecydowanie najbardziej pasowała doświadczonemu w rajdach Pawłowi Treli. To on od początku był faworytem i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei Sporym zaskoczeniem było drugie miejsce Kuby Przygońskiego, którego umiejętności drifterskie w tym sezonie bardzo wzrosły. Jak widać, ten najlepszy polski motocyklista benzynę ma we krwi i niezależnie od rodzaju pojazdu, którym kieruje, zawsze walczy o najwyższe lokaty. Trzecie miejsce zajął Dawid Karkosik. To jego najlepszy jak do tej pory wynik w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej (ex aequo z Trelą) Piotr Jankowski nie wyszedł poza Top16, przegrywając w swoim pierwszym pojedynku z Przygońskim. Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że przed piątą, finałową rundą N-Gine DMP, która rozegrana zostanie na torze Poznań w dniach 1-2 października, aż 3 zawodników ma szanse na tytuł Mistrza Polski — Paweł Trela, Grzegorz Hypki i Piotr Jankowski. Po raz kolejny zapowiada się więc bardzo emocjonujący finał Driftingowych Mistrzostw Polski.

Wyniki III rundy N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011
1. Paweł Trela - Nissan 200SX S13 - Asus Drifting Team - 102 p.
2. Jakub Przygoński - Toyota Corolla AE86 - Orlen Team - 88
3. Dawid Karkosik - Nissan Silvia S15 - RB Team - 78        

Kompletne wyniki poszczególnych rund, jak również wyniki klasyfikacji generalnej znaleźć można na stronie www.pfd.org.pl.


Podobne wiadomości:

Mandat za jazdę driftem

Mandat za jazdę driftem

Aktualności 2013-08-26

Polak pobił rekord świata w jeździe driftem

Polak pobił rekord świata w jeździe driftem

Aktualności 2013-09-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.