mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na Dolnym Śląsku rusza klaster motoryzacyjny

Na Dolnym Śląsku rusza klaster motoryzacyjny

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., kilkanaście firm z branży motoryzacyjnej oraz Politechnika Wrocławska łączą siły na rzecz rozwoju innowacyjnego projektu – Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego. W piątek 14 listopada br. w Legnicy podpisano list intencyjny na mocy którego zostanie powołany DKM.

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na Dolnym Śląsku, które połączy firmy i instytucje chcące pracować na rzecz rozwoju branży motoryzacyjnej, otwarte na wymianę wiedzy, doświadczeń i budowanie silnej pozycji na arenie międzynarodowej.

DKM to konsorcjum zakładające stałą współpracę przedsiębiorstw z przedstawicielami środowisk naukowych oraz samorządem terytorialnym. Sam pomysł powołania branżowego klastra o profilu motoryzacyjnym przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstał, ponieważ wśród firm skupionych w LSSE przeważają właśnie te o profilu motoryzacyjnym.

Celem utworzenia klastra jest zwiększenie potencjału innowacyjnego firm branży motoryzacyjnej prowadzących działalność na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz całego Regionu Polski Południowo-Zachodniej poprzez zapewnienie im wspólnego dostępu do nowoczesnych technologii, bazy edukacyjnej oraz wspomaganie transferu wiedzy i doświadczenia. Założyciele klastra zapraszają do współpracy instytucje i firmy spoza LSSE, które chcą działać w myśl zasady, że razem możemy osiągnąć więcej.


Sygnatariuszami listu intencyjnego w sprawie powołania Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego są:

– Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
– Basf Polska Sp. z o.o.
– Faist ChemTec Sp. z o.o.
– Fiuka Polska Sp. z o.o.
– Gates Polska Sp. z o.o.
– Haerter Technika Wytłaczania Sp. z o.o.
– HMT Heldener Metalltechnik Sp. z o.o. & Co Spółka komandytowa
– KGHM Zanam Sp. z o.o.
– Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o.
– Sitech Sp. z o.o.
– Pittsburgh Glass Works Poland Sp. z o.o.
– Politechnika Wrocławska
– Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
– VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
– Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.
– Voestalpine Rotec Sp. z o.o.
– Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o.
– wezi-tec Sp. z o.o.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross