mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na Jedwabnym Szlaku z Renault Trucks

Na Jedwabnym Szlaku z Renault Trucks

Renault Trucks rusza śladami Marco Polo, wysyłając swoje ciężarówki na legendarny Jedwabny Szlak. Osiem samochodów Renault Trucks wyruszy 2 kwietnia, by połączyć dwie stolice jedwabiu — Lyon i Pekin.

Na Jedwabnym Szlaku z Renault Trucks

Ciężarówki mają dotrzeć do Chin w czerwcu - wyprawa potrwa ponad 2 miesiące. Karawana przemierzy prawie 20 tys. km przejeżdżając przez Europę, Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan, Kirgistan i Chiny, razem z Mongolią Wewnętrzną. Po raz pierwszy ciężarówki Renault pokonają tak długą trasę bez przerw w podróży. Po raz pierwszy też przejadą przez niedostępne tereny pustyni Taklamakan, której nazwa oznacza "pustynię, z której się nie wraca", czy rozległe przestrzenie pustyni Gobi.

Szesnastoosobowa załoga została wyłoniona spośród mężczyzn i kobiet, pracujących na co dzień przy produkcji pojazdów Renault Trucks. Za kierownicą 6 ciężarówek Renault Kerax i 2 Renault Sherpa będzie się zmieniało 8 grup. W dalszym etapie Renault Trucks Adventure do karawany dołączy kilkoro uznanych pilotów, by służyć swoim doświadczeniem łowcom przygód. Celem uczestników jest podbój Chin za kierownicami ciężarówek i rozpowszechnianie idei Renault Trucks Adventure.

Ekspedycja "Jedwabny Szlak" jest częścią oficjalnego programu obchodów roku francuskiego w Chinach. Stanowi hołd dla skuteczności i ducha współpracy Renault Trucks. Kontakty Renault Trucks z Chinami rozpoczęły się w 1959 r., kiedy ciężarówki tej firmy nazywały się jeszcze Berliet. W 1965 r. dostarczono z Maroka do Chin aż 11.250 takich ciężarówek oraz podpisano umowę licencyjną na produkcję czterech innych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!