mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na celowniku: MINI Crossman

Na celowniku: MINI Crossman

Piąty model kultowej marki MINI już znajduje się w zaawansowanej fazie testów. Potwierdzają to szpiegowskie zdjęcia Crossmana, który na rynku pojawi się w 2010 roku.

Na celowniku: MINI Crossman
Jako koncept Crossman był już wielokrotnie prezentowany przy okazji różnych targów samochodowych. Teraz oficjalnie już można stwierdzić, że samochód wejdzie do seryjnej produkcji. Jak mocno będzie różnił się od wersji studyjnej tego nie wiadomo, wiele detali zostało zakrytych w tym przypadku pod mylącym czarno-żółtym kamuflażem.
Wiadomo, że MINI Crossman będzie bazował na płycie Clubmana. Będzie jednak wyżej zawieszony i doposażony o napęd 4x4. W porównaniu ze zwykłym MINI, nowy Crossman będzie o około 7,5 cm wyższy, natomiast w kwestii wersji silnikowych żadnych nowości nie powinniśmy się spodziewać.

I jeszcze jedna istotna informacja. Od 2010 roku Crossman jako jedyny dotąd model MINI nie będzie produkowany w rodzimej fabryce w Oksfordzie, która już teraz jest mocno przeciążona. W zamian za to, nowe MINI wyjeżdżać będzie z taśm zakładów Magna Steyr w Austrii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot Traveller
Peugeot Traveller
Cena podstawowa już od: 133 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI Traveller Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI MINI Traveller

Podobne wiadomości:

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.