mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na celowniku: Suzuki SX4 Sedan

Na celowniku: Suzuki SX4 Sedan

Amerykańskim, samochodowym paparazzi ze studia KGP Photography udało się na jednym z kalifornijskich parkingów namierzyć testową wersję Suzuki SX4 o nadwoziu sedan. Czy zatem japoński producent zamierza rozszerzyć paletę bardzo młodego jeszcze modelu?

Na celowniku: Suzuki SX4 Sedan
Wygląd czterodrzwiowej odmiany Suzuki SX4 dość wyraźnie odbiega od prezentowanej kilka miesięcy temu wersji hatchback. Nowa stylistyka i ułożenie słupków A, B i C w porównaniu z wersją pięciodrzwiową nadało testowemu SX4 nieco więcej dynamiki. Auto ma także inne reflektory oraz wloty powietrza.

Według doniesień amerykańskiego serwisu branżowego „Winding Road” producent ucina wszystkie komentarze na temat nowej wersji modelu SX4. Niewykluczone jednak, że samochód zarówno na rynku Stanów Zjednoczonych i Europy nie każe na siebie długo czekać.

Być może pomysł na nowy wariant nadwozia został pobudzony ostatnimi, bardzo dobrymi wynikami produkcji japońskiej marki. Wysoki poziom sprzedaży modeli Swift, SX4 i Grand Vitara w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej oraz w rejonie Oceanii zaowocował znaczącym wzrostem liczby zamówień. Jednakże do tej pory wszystkie fabryki Grupy Suzuki – Kosai i Iwata w Japonii oraz Magyar Suzuki na Węgrzech – wykorzystywały w pełni swoje moce produkcyjne i nie były w stanie zaspokoić rosnącego zapotrzebowania rynku.
 
Szukając rozwiązania dla powyższej sytuacji, Suzuki zdecydowało się zwiększyć produkcję samochodów na eksport o 60.000 szt. w bieżącym roku rozliczeniowym, w porównaniu z rokiem ubiegłym, i jednocześnie zmniejszyć wielkość produkcji samochodów segmentu mini przeznaczonych na rynek japoński o 30.000 szt.

Już jesienią br. rozpocznie się budowa nowej fabryki japońskiego koncernu w Sagarze, której moc produkcyjna została zaplanowana na 240.000 samochodów rocznie. Wartość całej inwestycji jest szacowana na 60 miliardów jenów. Fabryka rozpocznie produkcję jesienią 2008 r.

Czytaj także:

Swift Sport i koncepcyjny Splash 2006-08-14

Suzuki zwiększa produkcję 2006-08-10

Suzuki SX4: Sedici po japońsku 2005-11-29

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki SX4 Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki SX4

Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor...

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.