mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na targi AMITEC z dofinansowaniem

Na targi AMITEC z dofinansowaniem

Do rozpoczęcia Targów Lipskich AMI i AMITEC 2006, największej tego typu imprezy w Europie Środkowej, coraz bliżej. Polskie firmy, które będą chciały zaprezentować się na targach, będą mogły skorzystać z dofinansowania.

Na targi AMITEC z dofinansowaniem

Targi samochodowe AMI (1-9 kwietnia 2006 r.) oraz towarzyszące im targi branżowe AMITEC (1-5 kwietnia 2006 r.) będą w tym roku także największą imprezą motoryzacyjną na terenie Niemiec. A to z tego powodu, iż salon samochodowy IAA we Frankfurcie odbywa się co dwa lata. Odwiedzający targi AMI Polacy, będący obok Czechów najliczniejszą grupą zagraniczną w ubiegłym roku, będą mogli podziwiać w tym roku większość światowych premier, jaka zostanie pokazana miesiąc wcześniej na targach genewskich. A wszystko kilkaset kilometrów bliżej...

Jednocześnie odbywające się targi AMITEC są wiodącą imprezą branżową w tej części Europy, podczas której spotkają się producenci części motoryzacyjnych oraz wyposażenia warsztatów i usług serwisowych z przedstawicielami handlu hurtowego i detalicznego całej branży motoryzacyjnej. W ostatniej edycji targów AMITEC uczestniczyło ponad 230 wystawców z całej Europy i odwiedziło je ponad 47.500 specjalistów.

"Po sukcesie zeszłorocznego wspólnego wystąpienia polskich firm, Polskie Przedstawicielstwo Targów Lipskich wraz z Polską Izbą Motoryzacji organizują po raz drugi wspólne Stoisko Narodowe. - powiedział Matthias Kober, Kierownik Targów AMI - Lipsk stwarza korzystną okazje prezentacji firmy na rynku niemieckim i nawiązania kontaktów z nowymi partnerami, a wspólne Stoisko Narodowe ma jeszcze bardziej podkreślić obecność polskich firm na targach i przyciągnąć większą liczbę odwiedzających handlowców."

Polskie firmy, które chcą zaprezentować swoje produkty podczas targów AMITEC, będą mogły skorzystać z dofinansowania Ministerstwa Gospodarki. I co ważne, zmienione z dniem 1 stycznia 2006 przepisy dotyczące dofinansowywania udziału polskich w firm w imprezach wystawienniczo-targowych poza granicami naszego kraju, mają znacznie uprościć procedury przy składaniu wniosków o dofinansowanie.

Zmiany obejmują m.in.:
- skrócenie terminu składania wniosków z 14 (targi) i 12 (misje) do 6 tygodni;
- możliwość otrzymania dofinansowania w ramach obecnego okresu finansowego (2004-2006) także na rok 2007 i pierwszą połowę 2008;
- rezygnacji z ilościowego ograniczenia udziału przedsiębiorcy w targach; przy czym refinansowany może być maksymalnie udział w 5 imprezach;
- zmniejszenie liczby załączników dołączanych do wniosku; opieranie się w głównej mierze na oświadczeniach składanych przez wnioskujących;
- wprowadzenie możliwości cesji wierzytelności na organizatora zbiorowego;
- możliwość jednokrotnego poprawienia wniosku w ciągu 7 dni od otrzymania wezwania w tej sprawie.

Termin składania wniosków w Ministerstwie Gospodarki dla firm zainteresowanych udziałem w targach AMITEC mija 17.02.2006.

Czytaj także:
AMI coraz bliżej...Polski (2005-11-22)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.