mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na targi AMITEC z dofinansowaniem

Na targi AMITEC z dofinansowaniem

Do rozpoczęcia Targów Lipskich AMI i AMITEC 2006, największej tego typu imprezy w Europie Środkowej, coraz bliżej. Polskie firmy, które będą chciały zaprezentować się na targach, będą mogły skorzystać z dofinansowania.

Na targi AMITEC z dofinansowaniem

Targi samochodowe AMI (1-9 kwietnia 2006 r.) oraz towarzyszące im targi branżowe AMITEC (1-5 kwietnia 2006 r.) będą w tym roku także największą imprezą motoryzacyjną na terenie Niemiec. A to z tego powodu, iż salon samochodowy IAA we Frankfurcie odbywa się co dwa lata. Odwiedzający targi AMI Polacy, będący obok Czechów najliczniejszą grupą zagraniczną w ubiegłym roku, będą mogli podziwiać w tym roku większość światowych premier, jaka zostanie pokazana miesiąc wcześniej na targach genewskich. A wszystko kilkaset kilometrów bliżej...

Jednocześnie odbywające się targi AMITEC są wiodącą imprezą branżową w tej części Europy, podczas której spotkają się producenci części motoryzacyjnych oraz wyposażenia warsztatów i usług serwisowych z przedstawicielami handlu hurtowego i detalicznego całej branży motoryzacyjnej. W ostatniej edycji targów AMITEC uczestniczyło ponad 230 wystawców z całej Europy i odwiedziło je ponad 47.500 specjalistów.

"Po sukcesie zeszłorocznego wspólnego wystąpienia polskich firm, Polskie Przedstawicielstwo Targów Lipskich wraz z Polską Izbą Motoryzacji organizują po raz drugi wspólne Stoisko Narodowe. - powiedział Matthias Kober, Kierownik Targów AMI - Lipsk stwarza korzystną okazje prezentacji firmy na rynku niemieckim i nawiązania kontaktów z nowymi partnerami, a wspólne Stoisko Narodowe ma jeszcze bardziej podkreślić obecność polskich firm na targach i przyciągnąć większą liczbę odwiedzających handlowców."

Polskie firmy, które chcą zaprezentować swoje produkty podczas targów AMITEC, będą mogły skorzystać z dofinansowania Ministerstwa Gospodarki. I co ważne, zmienione z dniem 1 stycznia 2006 przepisy dotyczące dofinansowywania udziału polskich w firm w imprezach wystawienniczo-targowych poza granicami naszego kraju, mają znacznie uprościć procedury przy składaniu wniosków o dofinansowanie.

Zmiany obejmują m.in.:
- skrócenie terminu składania wniosków z 14 (targi) i 12 (misje) do 6 tygodni;
- możliwość otrzymania dofinansowania w ramach obecnego okresu finansowego (2004-2006) także na rok 2007 i pierwszą połowę 2008;
- rezygnacji z ilościowego ograniczenia udziału przedsiębiorcy w targach; przy czym refinansowany może być maksymalnie udział w 5 imprezach;
- zmniejszenie liczby załączników dołączanych do wniosku; opieranie się w głównej mierze na oświadczeniach składanych przez wnioskujących;
- wprowadzenie możliwości cesji wierzytelności na organizatora zbiorowego;
- możliwość jednokrotnego poprawienia wniosku w ciągu 7 dni od otrzymania wezwania w tej sprawie.

Termin składania wniosków w Ministerstwie Gospodarki dla firm zainteresowanych udziałem w targach AMITEC mija 17.02.2006.

Czytaj także:
AMI coraz bliżej...Polski (2005-11-22)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.