mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na ten "Wyścig" wybrać się musisz!

Na ten "Wyścig" wybrać się musisz!

Ten "Wyścig" dostarczy Wam ogromną ilość rozrywki, emocji i od samego początku będzie trzymał w napięciu. Film Rona Howarda, sprawia, że nawet kobiety nie interesujące się na co dzień Formułą 1 uważniej śledzą wydarzenia na ekranie.

Na ten
Nie jest tak, że film nie ma wad. Owszem ma, ale niektóre dostrzegą jedynie maniacy F1, ci którzy zobaczą, że ujęcia są kręcone nie na tym torze co pierwotnie wydarzenia miały miejsce. I tak np. sceny z testów Nikiego Laudy dla BRM kręcono na torze Brands Hatch, który "grał rolę" obiektu Paul Ricard.

Lauda. Żywa legenda Formuły 1. W filmie pokazany, jako człowiek, który jak sam mówi kalkuluje ryzyko tylko na 20%. Powyżej tej liczby to głupota. I jego rywal. Brytyjczyk James Hunt. Przeciwieństwo Laudy, imprezowicz, degustator alkoholu i kobiet.

Formuła 1 w całej swojej historii ma kilka etapów, które warto przenieść na ekran kina. Rywalizacja Laudy i Hunta w sezonie 1975 i 1976 była pasjonująca walką, których w F1 było kilka. To jak całe wydarzenia przedstawił Ron Howard jest godne Oscara. Siła tego filmu to ujęcia, bardzo przemyślane pokazujące szczegóły i detale bolidów z tamtych lat. Ekipa postarała się, aby do kręcenia filmu użyto albo oryginalnych bolidów, albo doskonałych replik.

Siła tego filmu to nie tylko ujęcia, repliki bolidów i muzyka skomponowana przez Hansa Zimmera. To idealnie dobrani aktorzy. Chris Hemsworth, który w tym roku wciela się również w rolę mitycznego Thora pasuje idealnie do roli Jamesa Hunta. Z kolei Daniel Brühl nie gra, on po prostu jest Nikim Laudą. Ten film na pewno szeroko otworzy mu drzwi do kariery.

Pozycja obowiązkowa, dla każdego fana Formuły 1, czterech kółek i przede wszystkim dobrego kina. I od nas apel do pana Rona Howarda: żądamy ekranizacji kolejnej wielkiej rywalizacji - Senna kontra Prost!

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.