mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na wszelki wypadek [VIDEO]

Na wszelki wypadek [VIDEO]

Czasami wystarczy krótki moment nieuwagi by miła podróż samochodem przemieniła się w chwile pełne grozy. Pół biedy kiedy wypadek kończy się tylko solidnym pogięciem blach. Pełnia dramatu nadchodzi dopiero w momencie kiedy ofiarami wypadku są nie tylko samochody, a ludzie.

Na wszelki wypadek [VIDEO]
Miliony osób w Polsce posiadają uprawnienia do prowadzenia wszelakich pojazdów. Ci sami ludzie powodują lub są poszkodowanymi w wypadkach drogowych. W ubiegłym roku według danych Komendy Głównej Policji doszło łącznie do 436 577 zdarzeń drogowych (wypadki drogowe i zgłoszone kolizje). Zginęło w nich znacznie ponad 5 500 osób. Zastanawiające jest ile z nich można było uratować gdyby otrzymali pomoc na czas, a więc w ciągu pierwszych czterech minut po zdarzeniu, które są najistotniejsze przy podjęciu działań ratowania życia. Rzadko kiedy ekipie ratunkowej pogotowia uda się dojechać w tak szybkim czasie do poszkodowanych. Dlatego często o tym czy ofiara wypadku przeżyje decydują umiejętności niesienia pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia i osoby postronne.

W mojeauto.pl poświęcamy wiele uwagi i miejsca tematyce związanej z bezpieczeństwem drogowym. Postanowiliśmy jednak jeszcze szerzej zająć się sprawami, które dotyczą wszystkich kierowców i które każdemu z nas mogą przydać się w sytuacji ratowania życia innemu uczestnikowi ruchu drogowego lub też wtedy kiedy ratowani będziemy my sami. Dla Was, Drodzy Czytelnicy przygotowaliśmy więc szereg porad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Aby jak najrealniej przybliżyć Wam sytuacje, których możecie być świadkami na drodze wykorzystaliśmy zapis video z komentarzem naszego eksperta ds. ratownictwa medycznego, dr Adama Pietrzaka, który w profesjonalny aczkolwiek przemawiający do wyobraźni sposób omówił wszystkie aspekty związane z odpowiednim zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, podejmowaniem czynności ratunkowych, dzielenia się informacjami o stanie poszkodowanych ze służbami ratowniczymi i wielu, wielu innych.

Na potrzeby szkoleniowe zaaranżowaliśmy statystów, którzy poddani zostali charakteryzacji, a nawet pokusiliśmy się o symulację wypadku drogowego. Wszystko po to by jak najdokładniej odzwierciedlić warunki panujące podczas zdarzenia na drodze.

Z pierwszych odcinków dowiecie się jak powinna być wyposażona apteczka samochodowa i jakie czynności należy podjąć w sytuacji ratowania życia innym osobom.

Odcinek 1: Wyposażenie apteczki samochodowej

Odcinek 2: Udzielanie pierwszej pomocy

Za pomoc w realizacji dziękujemy firmie  szkoleniowej Seka i firmie Redeco, która udostępniła na potrzeby pokazu autodrom Tor Rakietowa
Tematy w artykule: bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.