mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nadchodzi Crossover Dodge`a

Nadchodzi Crossover Dodge`a

Producent samochodów marki Dodge zamierza wprowadzić do swojego zestawienia pojazd, który wypełni niszę w segmencie crossover, rywalizując tym samym z nadchodzącymi modelami Forda oraz Toyoty.

Nadchodzi Crossover Dodge`a

Samochód zadebiutuje w salonach samochodowych najprawdopodobniej już na początku 2008 roku. Póki co nie została jeszcze ujawniona oficjalna nazwa pojazdu. Wiadomo tylko, że figuruje on pod nazwą kodową JC49 i będzie montowany w fabryce Chrysler Toluca, która umiejscowiona jest w Meksyku. Montaż zacznie się już najprawdopodobniej w grudniu 2007 roku. Nowy crossover marki Dodge zaprojektowany został na tej samej płycie podłogowej co nowy Chrysler Sebring. Źródła donoszą także, iż planowana, roczna produkcja nowego modelu oscylować będzie wokół 150 tysięcy egzemplarzy rocznie.

Pomimo tego, że większość detali na temat samochodu trzymana jest w ścisłej tajemnicy, to Chrysler oficjalnie informuje na temat swoich najbliższych planów. Producent obiecuje, że będzie to świeży powiew w segmencie crossover, oddzielając tym samym pojazd od reszty modeli w tej grupie.

Eksperci z branży motoryzacyjnej przewidują, że samochód może w dużym stopniu nawiązywać do modelu Dodge Avenger, tak samo jak nadchodzący Ford Edge do modelu Fusion, na którym jest zresztą oparty. Niewykluczone jest również to, że samochód będzie produkowany także w Azji. Cena modelu wynosić będzie w przeliczeniu około 60 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Bezpieczny Dodge Caliber (2006-07-19)

Nowy Chrysler w obiektywie (2006-06-06)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge crossover

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.