Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nadjeżdża offroadowe Audi

Nadjeżdża offroadowe Audi

Q7 - taką nazwę będzie ostatecznie nosił pierwszy w historii SUV marki z Ingolstadt. 10 miesięcy przed wejściem na rynek udało się podpatrzeć testowe modele podczas górskich prób.

Nadjeżdża offroadowe Audi

Łącząc obniżenie kosztów przygotowania modelu i użycie sprawdzonych podzespołów, główne elementy auta zapożyczono od rodzeństwa z Volkswagena: VW Touarega i Porsche Cayenne. Są to m.in. silnik, przeniesienie napędu i podwozie.

Koncepcja pokazanego po raz pierwszy na wystawie w Detroit w 2003 roku prototypu Pikes Peak prawie nie ulegnie zmianom. Długi tylny zwis, sugeruje możliwość pomieszczenia do siedmiu osób w trzech rzędach siedzeń. Rozwiązanie to z pewnością odpowiadać będzie odbiorcom z USA, dokąd kierowana będzie duża część produkcji.

Również pod gust północnoamerykańskiej klienteli dopasowane będą silniki. Wszystkie jednostki – zgodnie z przewidywaniami – pochodzą z VW i Porsche. Począwszy od niezmienionego 3.2-litrowego, 240-konnego V6, przez V8 o pojemności 4.2-litra i zwiększonej do 330 KM mocy. Audi słusznie rozważa użycie turbodiesla, a gratką dla fanów wersji S miało by być QS7 – tańszy substytut Cayenne Turbo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Podczas Rajdu Hiszpanii na liście startowej pojawiło sie aż dziesięć egzemplarzy Skody Fabia R5, z których trzy mają szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Rajdowe Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj