mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV

Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV

Jeszcze przed swoim europejskim debiutem w roku budżetowym 2010, elektryczne Mitsubishi i-MiEV otrzymało nagrodę Ecobest 2009 przyznaną przez członków jury organizacji Autobest.

Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV
Komentując przyznanie nagrody, członkowie jury Autobest przypomnieli, iż i-MiEV jest pierwszym produkcyjnym pojazdem elektrycznym, który wszedł do sprzedaży w Japonii, a wkrótce zostanie wprowadzony na rynki europejskie. Nagroda Ecobest, której historia liczy już 10 lat, to jedno z pierwszych na świecie wyróżnień promujących dokonania w zakresie "zielonych" technologii.

- Przyznanie nagrody modelowi i-MiEV jest dla nas zaszczytem - dodał Ilja Seliktar, przewodniczący jury Autobest. - W ekscytującym sektorze pojazdów ekologicznych pojawiło się wiele produktów sygnowanych logo niemal wszystkich producentów z branży. Do tej pory to jednak Mitsubishi zaoferowało klientom prawdziwy pojazd elektryczny przeznaczony do codziennej eksploatacji.

Autobest to organizacja skupiająca rozwijające się rynki europejskie, która powstała w 2000 roku w Rumunii. Dziś w jury zasiadają czołowi dziennikarze z 15 państw takich jak: Bułgaria, Cypr, Republika Czeska, Chorwacja, Grecja, Węgry, była Jugosławiańska Republika Macedonii, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Ukraina. Wszystkie te państwa to łącznie ponad 300 milionów klientów.

W tym roku ceremonia rozdania nagród odbędzie się 11 lutego w stolicy Rosji. Tytuł Autobest 2009 dla najlepszego modelu zdobył Chevrolet Cruze.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.