mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV

Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV

Jeszcze przed swoim europejskim debiutem w roku budżetowym 2010, elektryczne Mitsubishi i-MiEV otrzymało nagrodę Ecobest 2009 przyznaną przez członków jury organizacji Autobest.

Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV
Komentując przyznanie nagrody, członkowie jury Autobest przypomnieli, iż i-MiEV jest pierwszym produkcyjnym pojazdem elektrycznym, który wszedł do sprzedaży w Japonii, a wkrótce zostanie wprowadzony na rynki europejskie. Nagroda Ecobest, której historia liczy już 10 lat, to jedno z pierwszych na świecie wyróżnień promujących dokonania w zakresie "zielonych" technologii.

- Przyznanie nagrody modelowi i-MiEV jest dla nas zaszczytem - dodał Ilja Seliktar, przewodniczący jury Autobest. - W ekscytującym sektorze pojazdów ekologicznych pojawiło się wiele produktów sygnowanych logo niemal wszystkich producentów z branży. Do tej pory to jednak Mitsubishi zaoferowało klientom prawdziwy pojazd elektryczny przeznaczony do codziennej eksploatacji.

Autobest to organizacja skupiająca rozwijające się rynki europejskie, która powstała w 2000 roku w Rumunii. Dziś w jury zasiadają czołowi dziennikarze z 15 państw takich jak: Bułgaria, Cypr, Republika Czeska, Chorwacja, Grecja, Węgry, była Jugosławiańska Republika Macedonii, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Ukraina. Wszystkie te państwa to łącznie ponad 300 milionów klientów.

W tym roku ceremonia rozdania nagród odbędzie się 11 lutego w stolicy Rosji. Tytuł Autobest 2009 dla najlepszego modelu zdobył Chevrolet Cruze.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Nagroda Paul Pietsch dla Mitsubishi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.