mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda Gospodarcza dla Wielton S.A.

Nagroda Gospodarcza dla Wielton S.A.

Firma Wielton S.A., największy polski producent naczep i przyczep otrzymał wyróżnienie w tegorocznej, V edycji Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego. Spółka z Wielunia została laureatem w kategorii „Eksporter”.

Nagroda Gospodarcza dla Wielton S.A.
W Pałacu Poznańskich w Łodzi odbył się finał V edycji konkursu Nagrody Gospodarcze Wojewody Łódzkiego. Statuetki i dyplomy wręczali laureatom Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki oraz Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego. W uroczystości wziął też udział Marek Michalik, Wiceprezydent Łodzi.

O wyróżnieniu najlepszych firm z regionu decydowała kapituła złożona z przedstawicieli uczelni wyższych, łódzkich mediów i organizacji gospodarczych. Przewodniczyła jej profesor Krystyna Piotrowska-Marczak, kierownik Katedry Finansów i Bankowości Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Jedną z nagrodzonych firm, była spółka Wielton S.A. Zdobyła ona nagrodę w kategorii „Eksporter”, za szybką i skuteczną umiejętność dostosowania oferty oraz dynamiczną ekspansję na rynkach europejskich w branży naczep.

Zlokalizowana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Wieluniu firma Wielton S.A. jest największym polskim producentem naczep i przyczep, należy jednocześnie do dziesięciu największych producentów naczep i przyczep w Europie. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1990, początkowo jako firma handlowa sprzedająca importowane naczepy i przyczepy z krajów Europy Zachodniej. W roku 1996 przekształciło się w firmę produkcyjną. Spółka Wielton jest krajowym pionierem pod względem wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji w branży naczep. Pod względem technologicznym spółka dorównuje, a niekiedy przewyższa jakościowo konkurencyjnych producentów europejskich. Wielton posiada w swojej ofercie blisko 60 typów pojazdów transportowych, co stanowi najszerszą ofertę asortymentową w kraju oraz jedną z największych ofert na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma prowadzi działalność badawczo-rozwojową, ma na swoim koncie szereg patentów.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.