mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda Gospodarcza dla Wielton S.A.

Nagroda Gospodarcza dla Wielton S.A.

Firma Wielton S.A., największy polski producent naczep i przyczep otrzymał wyróżnienie w tegorocznej, V edycji Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego. Spółka z Wielunia została laureatem w kategorii „Eksporter”.

Nagroda Gospodarcza dla Wielton S.A.
W Pałacu Poznańskich w Łodzi odbył się finał V edycji konkursu Nagrody Gospodarcze Wojewody Łódzkiego. Statuetki i dyplomy wręczali laureatom Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki oraz Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego. W uroczystości wziął też udział Marek Michalik, Wiceprezydent Łodzi.

O wyróżnieniu najlepszych firm z regionu decydowała kapituła złożona z przedstawicieli uczelni wyższych, łódzkich mediów i organizacji gospodarczych. Przewodniczyła jej profesor Krystyna Piotrowska-Marczak, kierownik Katedry Finansów i Bankowości Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Jedną z nagrodzonych firm, była spółka Wielton S.A. Zdobyła ona nagrodę w kategorii „Eksporter”, za szybką i skuteczną umiejętność dostosowania oferty oraz dynamiczną ekspansję na rynkach europejskich w branży naczep.

Zlokalizowana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Wieluniu firma Wielton S.A. jest największym polskim producentem naczep i przyczep, należy jednocześnie do dziesięciu największych producentów naczep i przyczep w Europie. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1990, początkowo jako firma handlowa sprzedająca importowane naczepy i przyczepy z krajów Europy Zachodniej. W roku 1996 przekształciło się w firmę produkcyjną. Spółka Wielton jest krajowym pionierem pod względem wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji w branży naczep. Pod względem technologicznym spółka dorównuje, a niekiedy przewyższa jakościowo konkurencyjnych producentów europejskich. Wielton posiada w swojej ofercie blisko 60 typów pojazdów transportowych, co stanowi najszerszą ofertę asortymentową w kraju oraz jedną z największych ofert na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma prowadzi działalność badawczo-rozwojową, ma na swoim koncie szereg patentów.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.