mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda dla Nissana Tino

Nagroda dla Nissana Tino

Almera Tino zdobywa nagrodę "RED DOT".

Nagroda dla Nissana Tino

Minivan Nissana – Almera Tino został uhonorowany prestiżowym tytułem „Red Dot” przyznanym mu przez Centrum Projektowe (Design Centre) Północnej Nadrenii-Westfalii. Nagrodę tę zdobył Nissan już po raz trzeci, tym razem za nowatorskie, pełne innowacji wnętrze swego nowego minivana.

W ciągu czterech dziesięcioleci działalności Design Centre, nagroda ‘Red Dot’ była tradycyjnie przyznawana każdego roku. W tym roku 877 firm i 378 projektantów z 24 krajów przedstawiło ponad 1500 produktów. Produkowana w Hiszpanii Almera Tino została uhonorowana w kategorii “Public Space and Transport”.

W procesie szczegółowej oceny produktu jury sędziowskie brało pod uwagę cały szereg parametrów jak innowacyjność, funkcjonalność, ergonomię, przyjazność środowisku naturalnemu, trwałość, a nawet aspekt emocjonalny. W przypadku Almery Tino jury było pod wrażeniem wszechstronności i funkcjonalności jej wnętrza.

Almera Tino została zaprojektowana i przygotowana do produkcji w europejskim ośrodku badawczo-rozwojowym Nissana - Nissan’s Technical Centre Europe - położonym w Cranfield w Wielkiej Brytanii. Opierając się na opracowanej przez Nissana koncepcji funkcjonalności (‘super-utility’), zespół projektantów stworzył wnętrze wyposażone w 20 różnego rodzaju schowków z możliwością praktycznie dowolnej aranżacji siedzeń – przednie i tylne fotele mogą zostać ustawione w 24 różnych konfiguracjach.

W minionych latach Nissan otrzymał ‘Red Dot’ za swe modele Micra i Almera odpowiednio w 1993 i 1996 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.