mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda dla prezesa Hyundai'a

Nagroda dla prezesa Hyundai'a

Chung Mong-Koo, prezes i CEO Hyundai Motor Company otrzymał tytuł "Najlepszego z najlepszych" w rankingu najważniejszych osób zarządzających firmami motoryzacyjnymi.

Osiemnastu czołowych szefów branży motoryzacyjnej działających w różnych obszarach otrzymało tytuł "Najlepszego z najlepszych" za osiągnięcia w minionych 12 miesiącach. Konkurs Automotive News po raz pierwszy odbył się w 1981 roku wzorując się na popularnych konkursach w innych branżach.  Dziennikarze i wydawcy Automotive News wybierali osoby zarządzające, które swymi dokonaniami w okresie od 1 lipca 2004 do 30 czerwca 2005 roku wyróżniły się spośród innych.

Prezes Chung dołączył do innych liderów branży, takich jak Dieter Zetche, CEO grupy Chrysler, który otrzymał tytuł najlepszego CEO w Ameryce Północnej i  Hans-Olov Olsson, CEO Volvo Car Corp., który otrzymał tytuł najlepszego CEO w Europie.

Zaskakujący rozwój firmy Hyundai, do którego przyczynił się Chung Mong-Koo, dostrzegł również magazyn Time w artykule pt. "Hyundai – dorastający konkurent". Napisano w nim m.in.: "Przez sześć ostatnich lat, sześćdziesięciosiedmioletni dziś Chung, wbijał swym podwładnym do głowy politykę zerowej tolerancji dla jakichkolwiek usterek, wywołując tym samym jeden z najbardziej zaskakujących zwrotów w dziejach przemysłu motoryzacyjnego. Zaledwie kilka lat temu największego południowokoreańskiego producenta samochodów postrzegano jako synonim słowa "tandeta", a Seul był jedynym miastem, gdzie można było zobaczyć większą liczbę aut tej marki. Dziś sedany i pojazdy klasy SUV produkowane przez Hyundai'a cechują ciekawa stylistyka, rozsądna cena i potwierdzona niezawodność i dlatego, na kilku najważniejszych rynkach, modele koreańskiego koncernu plasują się, pod względem sprzedaży, tuż za czołowymi markami innych producentów."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów.