mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda dla prezesa Hyundai'a

Nagroda dla prezesa Hyundai'a

Chung Mong-Koo, prezes i CEO Hyundai Motor Company otrzymał tytuł "Najlepszego z najlepszych" w rankingu najważniejszych osób zarządzających firmami motoryzacyjnymi.

Osiemnastu czołowych szefów branży motoryzacyjnej działających w różnych obszarach otrzymało tytuł "Najlepszego z najlepszych" za osiągnięcia w minionych 12 miesiącach. Konkurs Automotive News po raz pierwszy odbył się w 1981 roku wzorując się na popularnych konkursach w innych branżach.  Dziennikarze i wydawcy Automotive News wybierali osoby zarządzające, które swymi dokonaniami w okresie od 1 lipca 2004 do 30 czerwca 2005 roku wyróżniły się spośród innych.

Prezes Chung dołączył do innych liderów branży, takich jak Dieter Zetche, CEO grupy Chrysler, który otrzymał tytuł najlepszego CEO w Ameryce Północnej i  Hans-Olov Olsson, CEO Volvo Car Corp., który otrzymał tytuł najlepszego CEO w Europie.

Zaskakujący rozwój firmy Hyundai, do którego przyczynił się Chung Mong-Koo, dostrzegł również magazyn Time w artykule pt. "Hyundai – dorastający konkurent". Napisano w nim m.in.: "Przez sześć ostatnich lat, sześćdziesięciosiedmioletni dziś Chung, wbijał swym podwładnym do głowy politykę zerowej tolerancji dla jakichkolwiek usterek, wywołując tym samym jeden z najbardziej zaskakujących zwrotów w dziejach przemysłu motoryzacyjnego. Zaledwie kilka lat temu największego południowokoreańskiego producenta samochodów postrzegano jako synonim słowa "tandeta", a Seul był jedynym miastem, gdzie można było zobaczyć większą liczbę aut tej marki. Dziś sedany i pojazdy klasy SUV produkowane przez Hyundai'a cechują ciekawa stylistyka, rozsądna cena i potwierdzona niezawodność i dlatego, na kilku najważniejszych rynkach, modele koreańskiego koncernu plasują się, pod względem sprzedaży, tuż za czołowymi markami innych producentów."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.