mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda dla silników DAF

Nagroda dla silników DAF

Silniki PACCAR PR o pojemności 9,2-litra oraz 12,9-litrowy PACCAR MX zostały docenione za wyjątkową niezawodność, trwałość i oszczędność paliwa. Producent odebrał prestiżową nagrodę Award for the Alternative Plaza 2010 podczas majowej wystawy Bus World Asia w Szanghaju. DAF jest pierwszym producentem oferującym ekologiczne silniki EEV do autobusów i autokarów na terytorium Azji.

Nagroda dla silników DAF
Bus World Asia jest jedną z najbardziej prestiżowych na świecie wystaw poświęconych autobusom i autokarom, odbywającą się corocznie w Szanghaju. W latach 2007-2009 DAF otrzymywała tytuł 
„Producenta silników roku”. Obecnie wyróżnienie to zostało zastąpione przez „Award for the Alternative Plaza”, przyznawaną dostawcom dla branży autobusów i autokarów, zwłaszcza tym, którzy wnieśli istotny wkład w poprawę ochrony środowiska. Jury składa się z 25 członków, wśród których są przedstawiciele organizacji wystaw oraz dziennikarze branżowi z Chin i innych krajów.

- Ta prestiżowa nagroda została przyznana DAF ze względu na wyjątkową niezawodność i trwałość oraz niskie zużycie paliwa silników PACCAR – skomentował przewodniczący jury Martial Benoot.

DAF jest pierwszym producentem oferującym ekologiczne silniki wysokoprężne EEV do autobusów i autokarów na rynku chińskim. Silniki te emitują co najmniej 33% mniej cząstek sadzy w porównaniu z obecnym standardem Euro 5 oraz jego chińskim odpowiednikiem. DAF otrzymała „Award for the Alternative Plaza 2010” również ze względu na swoją pionierską rolę w dziedzinie ochrony środowiska.

- Uzyskanie przez nas ważnej nagrody na wystawie Bus World Asia po raz czwarty z rzędu jest potwierdzeniem doskonałej opinii, jaką cieszy się DAF jako dostawca silników do autobusów i 
autokarów. Po wprowadzeniu ekologicznych silników EEV jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej surowe wymagania w zakresie emisji spalin w takich miastach, jak Singapur, i takich regionach, jak Hongkong - powiedział Ron Bonsen, członek zarządu DAF Trucks.

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech