mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda dla silników DAF

Nagroda dla silników DAF

Silniki PACCAR PR o pojemności 9,2-litra oraz 12,9-litrowy PACCAR MX zostały docenione za wyjątkową niezawodność, trwałość i oszczędność paliwa. Producent odebrał prestiżową nagrodę Award for the Alternative Plaza 2010 podczas majowej wystawy Bus World Asia w Szanghaju. DAF jest pierwszym producentem oferującym ekologiczne silniki EEV do autobusów i autokarów na terytorium Azji.

Nagroda dla silników DAF
Bus World Asia jest jedną z najbardziej prestiżowych na świecie wystaw poświęconych autobusom i autokarom, odbywającą się corocznie w Szanghaju. W latach 2007-2009 DAF otrzymywała tytuł 
„Producenta silników roku”. Obecnie wyróżnienie to zostało zastąpione przez „Award for the Alternative Plaza”, przyznawaną dostawcom dla branży autobusów i autokarów, zwłaszcza tym, którzy wnieśli istotny wkład w poprawę ochrony środowiska. Jury składa się z 25 członków, wśród których są przedstawiciele organizacji wystaw oraz dziennikarze branżowi z Chin i innych krajów.

- Ta prestiżowa nagroda została przyznana DAF ze względu na wyjątkową niezawodność i trwałość oraz niskie zużycie paliwa silników PACCAR – skomentował przewodniczący jury Martial Benoot.

DAF jest pierwszym producentem oferującym ekologiczne silniki wysokoprężne EEV do autobusów i autokarów na rynku chińskim. Silniki te emitują co najmniej 33% mniej cząstek sadzy w porównaniu z obecnym standardem Euro 5 oraz jego chińskim odpowiednikiem. DAF otrzymała „Award for the Alternative Plaza 2010” również ze względu na swoją pionierską rolę w dziedzinie ochrony środowiska.

- Uzyskanie przez nas ważnej nagrody na wystawie Bus World Asia po raz czwarty z rzędu jest potwierdzeniem doskonałej opinii, jaką cieszy się DAF jako dostawca silników do autobusów i 
autokarów. Po wprowadzeniu ekologicznych silników EEV jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej surowe wymagania w zakresie emisji spalin w takich miastach, jak Singapur, i takich regionach, jak Hongkong - powiedział Ron Bonsen, członek zarządu DAF Trucks.

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.