mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda za bezpieczną jazdę?

Nagroda za bezpieczną jazdę?

Groźby i kary za wykroczenia, czy może nagrody za dobre zachowanie na drodze? Skoro te pierwsze nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to może najwyższy czas, by zmienić sposób motywacji?

Nagroda za bezpieczną jazdę?
Problem bezpieczeństwa na polskich drogach od wielu lat stanowi poważne wyzwanie nie tylko dla kierowców, ale także dla instytucji walczących z piractwem drogowym. Powoli zaczyna brakować pomysłów na poprawę sytuacji. Groźby i kary nie przynoszą rezultatów, dlatego pojawił się nowatorski pomysł, by nagradzać za dobre zachowanie na drodze, zamiast piętnować złe. Czy taka forma motywacji, wprowadzona przez Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów propagujące ideę bezpiecznej jazdy, zda egzamin?

Bezpieczni kierowcy mają lepiej
Wygląda na to, że jest na to duża szansa. Szereg korzyści, jakie po przystąpieniu do Stowarzyszenia oferują jego twórcy, zdaje się być wystarczającym argumentem za tym, by się starać o legitymację SKIP VIP.

Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów od początku swojej działalności, czyli od 2005 roku, kieruje się misją ciągłego zwiększania bezpieczeństwa na drogach oraz umacniania w świadomości kierowcy potrzeb ostrożnej i rozsądnej jazdy. Propagowana idea wspierania i nagradzania bezpiecznych użytkowników dróg, zamiast karania tych niezdyscyplinowanych jest bezprecedensowym rozwiązaniem, mogącym poprawić zachowanie wielu kierowców w naszym kraju. Jest to tym bardziej możliwe, ponieważ SKIP w zamian za bezpieczną jazdę proponuje wymierne korzyści w postaci zniżek na wysokiej jakości produkty i usługi ubezpieczeniowe oraz motoryzacyjne.

Co więcej, inni uczestnicy dróg szybciej pójdą za ich przykładem, jeśli zobaczą, że przestrzeganie przepisów faktycznie się opłaca.

Na co mogą liczyć członkowie Stowarzyszenia?
Przystępując do SKIP kierowcy dostają możliwość otrzymania najbardziej korzystnych zniżek na ubezpieczenia oraz wysokiej jakości usługi motoryzacyjne. Stowarzyszenie współpracuje z kilkoma międzynarodowymi korporacjami oraz firmami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu posiadacz legitymacji SKIP VIP może liczyć na natychmiastową i rzetelną pomoc w razie jakiejkolwiek nieprzewidzianej sytuacji na drodze, bez względu na miejsce czy porę dnia.

Jak dołączyć do elity?
Do SKIP można przystąpić we współpracujących ze Stowarzyszeniem agencjach ubezpieczeniowych, czyli w przeszło 500 punktach rozsianych po całej Polsce, a ostatnio także przez Internet. Wypełniając krótki formularz na stronie SKIP można szybko i bez problemu dołączyć do grupy kilkudziesięciu tysięcy kierowców, którzy płacą mniej tylko dlatego, że jeżdżą bezpiecznie.

Jeśli nie kary za błędy, to może nagrody za sukcesy skłonią kierowców do bezpieczniejszej jazdy? Jest na to duża szansa, bo ostrożna jazda po prostu zacznie się opłacać.

Podobne wiadomości:

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić cz.2

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić...

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.