mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagrody MOTO IDEA wręczone

Nagrody MOTO IDEA wręczone

Podczas konferencji Moto Idea, która odbyła się 20 i 21 kwietnia w Krakowie, zostały wręczone nagrody osobom i przedstawicielom firm produkcyjnych branży motoryzacyjnej. Nagrody wręczono w trzech kategoriach: Osobowość Polskiej Motoryzacji, Moto Trendy i Inwestycja Roku.

Nagrody MOTO IDEA wręczone
Nagrody przyznano w 3 kategoriach:

  • Osobowość Polskiej Motoryzacji - przyznawana menedżerowi, którego działalność zawodowa ma trwały wpływ nie tylko na prowadzoną przez nich firmę lecz także jest wzorem do naśladowania.
  • Moto Trendy - przyznawana firmom, które wyznaczają wysokie standardy działania lub wyznaczają nowe trendy, poprzez rozwijanie nowych form działalności.
  • Inwestycja Roku - dla inwestorów, którzy uruchomili produkcję w nowym zakładzie lub rozbudowali istniejącą fabrykę w minionym roku.

W kategorii Osobowość Polskiej Motoryzacji nagrodzono Zdzisława Arleta, Dyrektora Zakładu Fiat Auto Poland S.A. (FAP) w Tychach. Fabryka, pod kierownictwem nagrodzonego dyrektora w ciągu ostatnich lat przeszła znaczące zmiany, w tym m.in.: spłaszczono strukturę zarządzania, reorganizowano zarządzanie jakością produkowanych aut, podnosząc organizację na coraz wyższe światowe poziomy.

W 2006 r. FAP był finalistą EFQM Excellence Award, nagrody Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością, potwierdzając spełnienie wymogów doskonałości w zakresie modelowego zarządzania. Rok później zakład w Tychach dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw "Word Class Manufacturing" - posiadających i stosujących najlepsze oraz najskuteczniejsze metody oraz narzędzia zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej, otrzymując Brązowy Medal za wdrożenie standardów w tym zakresie. W 2009 r. FAP otrzymuje Srebrny Medal Word Class Manufacturing.
Obecnie fabryka w Tychach jest uznanym benchmarkiem dla fabryk innych producentów samochodów. Należy podkreślić, że FAP jest ważnym partnerem dla ponad 110 zlokalizowanych w Polsce dostawców, produkujących części i akcesoria.

W 2009 r. fabryka zanotowała ponad 21 proc. wzrost produkcji. "Praca w grupie stanowi źródło wszelkich sukcesów. Dlatego też powyższe wyróżnienie traktuję jako uznanie dla mnie i całej załogi kierowanego przeze mnie zakładu", powiedział dyrektor Arlet.

W kategorii Moto Trendy przyznano dwie nagrody, które otrzymały firmy:

Solaris Bus & Coach S.A. - jeden z największych producentów pojazdów komunikacji zbiorowej. W ciągu 14 lat od rozpoczęcia działalności produkcyjnej firma stała się znaczącym graczem zarówno na polskim jak i europejskim rynku autobusowym. Solaris jest jedną z niewielu polskich marek rozpoznawalnych zagranicą.
Firma stale stawia na innowacyjność swoich produktów, wychodząc poza klasyczną produkcję autobusów. Solaris w tym roku podczas wrześniowych targów IAA w Hanowerze zaprezentuje po raz pierwszy autobus hybrydowy z napędem szeregowym. Do 2015 r. producent z Bolechowa ma wyprodukować autobus miejski o 100 proc. napędzie elektrycznym.

Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
- jeden z największych pracodawców w sektorze motoryzacyjnym w Polsce i największym w tej branży w Wielkopolsce. VW Poznań to „solidny Pracodawca”. Rok 2009 był trudny dla fabryki na poznańskim Antoninku. Kryzys sprzedaży nowych aut, szczególne odczuł segment pojazdów użytkowych. Firma musiała prowadzić programy, które przy spadku produkcji umożliwiłyby ochronę jak największej liczby miejsc pracy. Wprowadzenie działań, które objęły m.in. wykorzystanie urlopów wypoczynkowych, przesunięcie wewnętrznych pracowników i wprowadzenie mechanizmów sterowania czasem pracy, co uratowało około 300 miejsc pracy. W lipcu 2009 r., pomimo kryzysu, zawarto porozumienie płacowe z zakładową organizacją związkową.

VW Poznań stara się dbać o pozyskanie przyszłych pracowników. Współpracuje z uczelniami wyższymi w Poznaniu, i w ramach niej realizowane są projekty naukowe mające na celu usprawnienie produkcji. Studenci mają możliwość odbycia staży i praktyk jak również uzyskania stypendium. Ponadto od 2005 r. wspólnie z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu utworzono klasę o profilu monter-mechatronik. Uczniowie odbywają praktyki zawodowe w Volkswagen Poznań oraz w zakładach w Niemczech a po zakończeniu nauki mają możliwość podjęcia pracy w fabryce - dotychczas przejęto 26 uczniów.

W kategorii Inwestycja Roku (2009) nagrodzono BorgWarner Turbo Systems Poland Sp. z o.o. w Jasionce k. Rzeszowa. Amerykański koncern BorgWarner Turbo Systems jest wiodącym producentem turbosprężarek oraz komponentów układów doprowadzania powietrza i redukcji substancji szkodliwych w pojazdach osobowych i użytkowych. Te technologie istotnie przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji substancji szkodliwych, przy równoczesnej poprawie własności jezdnych. Od stycznia zeszłego roku polska fabryka koncernu dostarcza cztery modele turbosprężarek do silników 1.3 JTD 16V na potrzeby FIATA-GM Powertrain w Bielsku-Białej. Dotychczasowa wartość inwestycji przekroczyła wartość 50 mln zł.
Od czerwca br. zakład poszerzy produkcję, rozpoczynając dostawy turbosprężarek do silników Forda 1,6l, do fabryki w Bridgend w Wielkiej Brytanii. Spowoduje to wzrost zatrudnienia do 160 pracowników.

Podczas Gali 20 kwietnia nagrodę Inwestycja Roku 2009 odebrał osobiście dyr. Zakładu Marek Zabielski. „Czujemy się wyróżnieni z otrzymanej nagrody. Jest to kolejny dowód uznania za sprawnie i szybko zrealizowaną inwestycję wraz z uwzględnieniem najwyższych standardów jakościowych i przemysłowych” - powiedział Marek Zabielski.

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.