mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego rozdane

Nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego rozdane

26 maja br. podczas V Dorocznej Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego w Polsce AutoEvent 2009, Polska Izba Motoryzacji przyznała dwie nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego: Menedżer Roku 2008 i Inwestycja Roku 2008.

Nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego rozdane
Nagroda, „Inwestycja Roku 2008” trafiła do firmy Ford of Europe za spektakularną inwestycję w Tychach, związaną z uruchomieniem produkcji samochodów Ford KA. Dzięki porozumieniu Forda z Fiatem, wachlarz samochodów, które produkowane są na terenie Polski poszerzył się o nowy model Forda.

Polska Izba Motoryzacji wyróżniła w ten sposób pomysł, który przyczynił się do wzrostu zatrudnienia w tyskiej fabryce (prawie o 1000 nowych pracowników). Inwestycja ta jest jednocześnie dowodem na wysoką jakość produkowanych w Polsce samochodów, a także informacją dla innych producentów, że nasz kraj to wciąż bardzo dobra lokalizacja dla branży motoryzacyjnej (80% elementów używanych przy produkcji pochodzi od krajowych dostawców).

Tytuł Menedżera Roku 2008 otrzymał Pan Gerold Ennen, Dyrektor Zakładu i Pełnomocnik Zarządu firmy Sitech w  Polsce, za wkład w dynamiczny rozwój polkowickiej firmy Sitech Sp. z o.o. Jednym z głównych osiągnięć Pana Ennen było podniesienie produktywności spółki o 10% brutto, a także zredukowanie fluktuacji pracowników z 27% do 2%. W 2008 roku Sitech Sp. z o.o. osiągnął rekordowy obrót w wysokości 208 mln Euro i wyprodukował 9,2 mln komponentów.

Konkurs na Menedżera Roku jak i Inwestycji Roku po raz pierwszy został przeprowadzony w roku 2008 podczas AutoEvent 2008. Wówczas tytuł Menedżer Roku 2007 został przyznany Panu Januszowi Soboniowi z firmy Kirchhoff Polska a Inwestycja Roku 2007- firmie MAN - zakład w Niepołomicach.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.