mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego rozdane

Nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego rozdane

26 maja br. podczas V Dorocznej Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego w Polsce AutoEvent 2009, Polska Izba Motoryzacji przyznała dwie nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego: Menedżer Roku 2008 i Inwestycja Roku 2008.

Nagrody Przemysłu Motoryzacyjnego rozdane
Nagroda, „Inwestycja Roku 2008” trafiła do firmy Ford of Europe za spektakularną inwestycję w Tychach, związaną z uruchomieniem produkcji samochodów Ford KA. Dzięki porozumieniu Forda z Fiatem, wachlarz samochodów, które produkowane są na terenie Polski poszerzył się o nowy model Forda.

Polska Izba Motoryzacji wyróżniła w ten sposób pomysł, który przyczynił się do wzrostu zatrudnienia w tyskiej fabryce (prawie o 1000 nowych pracowników). Inwestycja ta jest jednocześnie dowodem na wysoką jakość produkowanych w Polsce samochodów, a także informacją dla innych producentów, że nasz kraj to wciąż bardzo dobra lokalizacja dla branży motoryzacyjnej (80% elementów używanych przy produkcji pochodzi od krajowych dostawców).

Tytuł Menedżera Roku 2008 otrzymał Pan Gerold Ennen, Dyrektor Zakładu i Pełnomocnik Zarządu firmy Sitech w  Polsce, za wkład w dynamiczny rozwój polkowickiej firmy Sitech Sp. z o.o. Jednym z głównych osiągnięć Pana Ennen było podniesienie produktywności spółki o 10% brutto, a także zredukowanie fluktuacji pracowników z 27% do 2%. W 2008 roku Sitech Sp. z o.o. osiągnął rekordowy obrót w wysokości 208 mln Euro i wyprodukował 9,2 mln komponentów.

Konkurs na Menedżera Roku jak i Inwestycji Roku po raz pierwszy został przeprowadzony w roku 2008 podczas AutoEvent 2008. Wówczas tytuł Menedżer Roku 2007 został przyznany Panu Januszowi Soboniowi z firmy Kirchhoff Polska a Inwestycja Roku 2007- firmie MAN - zakład w Niepołomicach.

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.