mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagrody dla Faurecii

Nagrody dla Faurecii

Początek 2006 roku obfitował dla Faurecii w nagrody i wyróznienia, które potwierdzają znaczącą rolę polskich zakładów strukturach całego koncernu. Faurecia zainwestowała do tej pory w Polsce 230 mln EUR, a wszystkie dziewięć zakładów w Polsce to najbardziej cenne dla gospodarki inwestycje green field - polegające na budowie zakładów od podstaw.

Nagrody dla Faurecii

Z końcem kwietnia Faurecia Wałbrzych otrzymała zaszczytny tytuł "ORŁA RZECZPOSPOLITEJ 2005". Nagroda jest przyznawana najbardziej dynamicznej firmie, która charakteryzuje się wysoką rentownością i dobrymi wynikami finansowymi. "Podczas ubiegłorocznej edycji Listy 500 wałbrzyska spółka koncernu Faurecia otrzymała od naszej redakcji tytuł Eksportera "Rzeczpospolitej". Minął rok i ta sama firma zdobyła tytuł Orła "Rzeczpospolitej", co oznacza, że należy do najlepszych przedsiębiorstw w Polsce" - komentował dziennik. Ponadto światowa grupa Faurecia została uhonorowana prestizowym tytułem "2005 Supplier of the Year" przez koncern General Motors.

Faurecia Wałbrzych to obecnie cztery odrębne zakłady. Zakład Mechanizmów wytwarzający elementy służące do pochylania siedzeń i Zakład Struktur produkujący metalowe konstrukcje siedzeń rozpoczęły produkcję w 2001 r. Natomiast działający od 2003 r. Zakład Akcesoriów Foteli Samochodowych produkuje zagłówki i podłokietniki. W uruchomionej niedawno czwartej fabryce  montowane są już kompletne siedzenia dla fabryki Forda w Belgii (główne elementy do produkcji siedzeń dostarczane są przez trzy pozostałe wałbrzyskie fabryki Faurecii).

Z kolei spółka Faurecia Fotele Samochodowe znalazła się w ścisłej czołówce rankingu "Najlepszy pracodawca w Polsce w 2005 r." zajmując trzecie miejsce. "Badanie zostało przeprowadzone w Polsce po raz pierwszy. Autorem analizy jest firma Hewitt Associates. Celem przeprowadzonego badania było wykazanie na ile efektywnie firma tworzy środowisko, w którym pracownicy są zaangażowani intelektualnie i emocjonalnie oraz pokazanie, w którym miejscu znajduje się firma na drodze do zdobycia wizerunku "preferowanego pracodawcy" - wyjaśnia Małgorzata Zięba, rzeczniczka prasowa Faurecii w Polsce. Przypomnijmy - grupa Faurecia obecna jest w Polsce od 1997 r i zatrudnia ponad 4 400 osób w zakładach zlokalizowanych na terenie wałbrzyskiej SSE oraz  w Grójcu, Gorzowie Wielkopolskim i Legnicy.

Faurecia jest jednym ze światowych liderów w produkcji sześciu głównych modułów wyposażenia samochodowego, takich jak : siedzenia, kokpity, drzwi, wyciszenie pojazdu, moduły przednie, systemy wydechowe. W pierwszym kwartale 2006 grupa odnotowała wzrost sprzedaży o 3,4%  (2 908,2 mln EUR) co zwiazane jest w dużej mierze z ekspansją i rozwojem na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Faurecia jest obecna w 28 krajach i zatrudnia 60 000 osób w  160 zakładach produkcyjnych i centrach naukowo-badawczych.

Przeczytaj także:

FAURECIA - bądź dostawcą panelowym! (2005-12-01)

Motoryzacja rośnie w siłę (2005-04-22)

Wiosenny rozkwit Faurecii Gorzów (2005-04-04)

 


Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.