mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najbardziej ekologiczne Volvo

Najbardziej ekologiczne Volvo

Tym razem jednak chodzi o samochód ciężarowy marki Volvo. Volvo Trucks wczoraj zaprezentowało nową generację modeli Volvo FH i Volvo FM, które mają być najbardziej ekologiczne i najbardziej oszczędne.

Najbardziej ekologiczne Volvo

Wprowadzenie do sprzedaży modeli FH i FM stanowi istotny krok w rozwoju technologii, zmniejszeniu spalania oraz ograniczeniu zanieczyszczeń. Oba modele mają do wyboru dwa silniki, całkowicie nowy 13-litrowy oraz zmodernizowany 9-litrowy. Będą one spełniać przyszłe normy emisji spalin Euro 4 (od 2006 r.) i Euro 5 (od 2009 r.).

13-litrowa jednostka (520 KM) jest mocniejsza i bardziej elastyczna niż poprzednia wersja 12-litrowa. Dodatkowo zużycie paliwa jest niższe o ok. 5 procent. Podobnie wzmocniona została jednostka 9-litrowa.

"Nowe modele pozwolą na dalsze wzmocnienie pozycji firmy na rynku europejskim. Volvo FH i FM są bez wątpienia najlepszymi ciężarówkami, pod względem zużycia paliwa, bezpieczeństwa, oddziaływania na środowisko oraz wydajności, jakie kiedykolwiek wypuściliśmy na rynek." powiedział na premierze aut Staffan Jufors, prezes Volvo Trucks.

Nowe ciężarówki będą produkowane już jesienią w zakładach w Goteborg oraz w Gent. Pierwszy egzemplarz powinien trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Komentuj:

~Gregor 2006-08-10

Te nowe FH co wyszły to są dobre auta i mocne ja jeździłem fh12 tym 3generacji to dobre auta. Pozdrawiam PAWTRANS moją byłą firme

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.