mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najbezpieczniejsze wg IIHS

Najbezpieczniejsze wg IIHS

Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) po przeprowadzeniu testów zderzeniowych na kilkudziesięciu samochodach z trzech kategorii z rocznika 2006 wytypował jedenastkę najbardziej bezpiecznych.

Ponad 40 aut zostało poddanych trzem rodzajom zderzeń: czołowemu (przy prędkości 64 km/h), bocznemu (50 km/h) i tylnemu (32 km/h). Testowano samochody małe, z klasy średniej oraz duże. Jeśli auto uzyskało wynik dobry we wszystkich trzech rodzajach zderzeń, wówczas zdobyło maksymalną ocenę (Gold Rating). Jeśli w pierwszych dwóch uzyskało wynik dobry, a w trzeciej zadowalający, wówczas ogólna ocena wynosi Silver Rating.

W klasie samochodów dużych najwyższą ocenę (Gold Rating) uzyskały Ford 500 i Mercury Montego, a drugie wyróżnienie (Silver Rating) Audi A6. W klasie średniej Gold Rating zdobyły Saab 9-3 i Subaru Legacy, zas Silver Rating Audi A3, Audi A4, Chevrolet Malibu, Volkswagen Jetta i Volkswagen Passat. Wśród najmniejszych z testowanych modeli wyróżnienie Gold Rating uzyskała tylko Honda Civic w wersji sedan.

Czytaj także:
Potwierdzone bezpieczeństwo Saaba 9-3 (2005-12-05)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.