Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najbezpieczniejszy autobus Volvo w Polsce

Najbezpieczniejszy autobus Volvo w Polsce

4 października na targach Transexpo w Kielcach odbędzie się polska premiera autobusu turystycznego Volvo 9700, uznawanego za najbezpieczniejszy pojazd w historii firmy. Volvo 9700 dostępny będzie w kilku wersjach: do wykorzystania w przewozach turystycznych, czarterowych, międzymiastowych i dalekobieżnych.

Najbezpieczniejszy autobus Volvo w Polsce

Lista elementów wyposażenia nowego autobusu, związanych z bezpieczeństwem, jest długa. Na pokładzie Volvo 9700 znajdują się między innymi elektronicznie sterowane hamulce tarczowe (EBS), elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP), mocne światła przednie z lampami biksenonowymi oraz duże i dobrze widoczne światła hamowania, dwu- i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i dla pasażerów, poduszki podwyższające dla dzieci.

Wprowadzony dwa lata temu przez Volvo Buses system FIP (Front Impact Protection)- wzmocnienie ściany przedniej, zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i pilota w sytuacji zderzenia czołowego. Z kolei zaprezentowany po raz pierwszy w tym roku system FUPS (Front Underrun Protection System), w przypadku kolizji czołowej zapobiega wjechaniu samochodu pod autobus, co jest najczęstszą przyczyną śmierci pasażerów aut podczas zderzeń czołowych z autobusem. Za zabezpieczenie kolan kierowcy w sytuacji zderzenia odpowiada system Knee Impact Protection (KIP): panele za kierownicą absorbują część siły uderzenia, zmniejszając tym samym ryzyko poważnych obrażeń.

Projektanci Volvo 9700 włożyli tez dużo wysiłku w stworzenie jak najlepszych warunków pracy kierowcy. To również od nich zależy bezpieczeństwo jazdy, szczególnie na długich trasach obsługiwanych przez autobusy turystyczne. Deska rozdzielcza wyposażona jest w duży i wyraźny, centralnie umieszczony wyświetlacz z niezbędnymi informacjami dla kierowcy. Wszystkie elementy sterowania są logicznie pogrupowane i znajdują się w dogodnej odległości od kierowcy. Duże okna i lusterka wsteczne z wbudowanymi lusterkami panoramicznymi zapewniają dobrą widoczność ze wszystkich stron.

Całkowita oferta obejmuje 2 i 3- osiowe wersje z wariantami umiejscowienia silnika z tyłu i w środkowej części pojazdu, o długościach od 10,4 do 15,0 metrów, w trzech różnych opcjach wysokości: 3,4; 3,6; 3,8 metra.

Czytaj także:

Transexpo 2006 tuż, tuż... 2006-09-28

Najbezpieczniejszy autobus świata 2006-08-05


Podobne wiadomości:

Transexpo 2006 tuż, tuż...

Transexpo 2006 tuż, tuż...

Aktualności 2006-09-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj