Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najbezpieczniejszy autobus świata

Najbezpieczniejszy autobus świata

Kilka miesięcy temu Mercedes-Benz przedstawił projekt najbezpieczniejszej ciężarówki na świecie. Tym razem przyszła kolej na najbezpieczniejszy autobus, który został zaprezentowany w centrum treningowym na torze w niemieckim Hockenheim.

Najbezpieczniejszy autobus świata
Mercedes-Benz Safety Coach został zbudowany na bazie nowej generacji modelu Travego. Autobus, podobnie jak ciężarówka Safety Truck, wyposażony został w najnowsze systemy bezpieczeństwa, asystenta kontroli zmiana pasa ruchu (SPA) oraz tempomat z czujnikami mierzącymi odległość od poprzedzającego pojazdu (ART).

W pojeździe nie zabrakło takich nowinek jak inteligentny system lusterek z funkcją automatycznego cofania oraz czujników monitorujących martwe punkty wokół autobusu. Bezpieczny Travego na pokładzie ma również system ABS, ESP, DBL, EBS – elektroniczne sterowanie hamulcami.

Mercedes-Benz Safety Coach powstał z inicjatywy koncernu DaimlerChrysler. Autobus w ciągu najbliższych tygodni zostanie zaprezentowany w 12 krajach europejskich. Niemiecko-amerykański koncern chce w ten sposób wspierać założenia programu Unii Europejskiej – Road Safety Charta -, który zakłada ograniczenie wypadków drogowych z udziałem pojazdów użytkowych w latach 2000-2010.

Czytaj także:

Mercedes 'Safety Truck' 2006-05-12
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Safety Coach

Podobne wiadomości:

Mercedes klasa X Concept - oto zapowiedź pickupa premium

Mercedes klasa X Concept - oto zapowiedź...

Premiery 2016-10-27

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

~kapek 2008-09-02

widziaem motocyklu! spłonoł....

~obserwator 2006-08-05

widział ktoś crash-test autobusu albo czegos innego niz auto osobowe? mi się kiedyś nawinał krasztest przyczepy campingowej... nic nie zostało z przyczepy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj