mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najbezpieczniejszy autobus świata

Najbezpieczniejszy autobus świata

Kilka miesięcy temu Mercedes-Benz przedstawił projekt najbezpieczniejszej ciężarówki na świecie. Tym razem przyszła kolej na najbezpieczniejszy autobus, który został zaprezentowany w centrum treningowym na torze w niemieckim Hockenheim.

Najbezpieczniejszy autobus świata
Mercedes-Benz Safety Coach został zbudowany na bazie nowej generacji modelu Travego. Autobus, podobnie jak ciężarówka Safety Truck, wyposażony został w najnowsze systemy bezpieczeństwa, asystenta kontroli zmiana pasa ruchu (SPA) oraz tempomat z czujnikami mierzącymi odległość od poprzedzającego pojazdu (ART).

W pojeździe nie zabrakło takich nowinek jak inteligentny system lusterek z funkcją automatycznego cofania oraz czujników monitorujących martwe punkty wokół autobusu. Bezpieczny Travego na pokładzie ma również system ABS, ESP, DBL, EBS – elektroniczne sterowanie hamulcami.

Mercedes-Benz Safety Coach powstał z inicjatywy koncernu DaimlerChrysler. Autobus w ciągu najbliższych tygodni zostanie zaprezentowany w 12 krajach europejskich. Niemiecko-amerykański koncern chce w ten sposób wspierać założenia programu Unii Europejskiej – Road Safety Charta -, który zakłada ograniczenie wypadków drogowych z udziałem pojazdów użytkowych w latach 2000-2010.

Czytaj także:

Mercedes 'Safety Truck' 2006-05-12
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Safety Coach

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~kapek 2008-09-02

widziaem motocyklu! spłonoł....

~obserwator 2006-08-05

widział ktoś crash-test autobusu albo czegos innego niz auto osobowe? mi się kiedyś nawinał krasztest przyczepy campingowej... nic nie zostało z przyczepy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.