mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najdłuższy most świata w Chinach

Najdłuższy most świata w Chinach

W Chinach został właśnie otwarty najdłuższy most świata, biegnący nad wodą - mierzy aż 42,4 kilometry długości!

Najdłuższy most świata w Chinach
W zasadzie, to nie jeden, a cztery mosty. Trzy z nich są częścią Beijing-Shanghai High Speed Railway, czyli trasy kolejowej, łączącej Pekin z Szanghajem. Cały projekt rozpoczął się w 2008 roku, kosztował około 33 miliardy dolarów i dał pracę ponad 10 tysiącom pracowników. Przewiduje się, że rocznie będzie obsługiwał około 80 tysięcy użytkowników. Jego istnienie skróci czas podróży z Pekinu do Szanghaju z aż 10 do mniej niż 4 godzin.

Interesujący nas Jiaozhou Bay Bridge dla samochodów to most o długości 42,4 km, który łączy miasto Qingdao z przedmieściami Huangdao, znajdującymi się po drugiej stronie zatoki. Most jest o około dwie dziesiąte kilometra dłuższy niż Kanał La Manche.

Chińczycy mają niezłe doświadczenie w podobnych konstrukcjach, albowiem aż 11 z 15 największych mostów świata znajduje się właśnie na terenie Państwa Środka. Video z otwarcia obiektów możecie zobaczyć >>TUTAJ<<.
Tematy w artykule: most Chiny

Podobne wiadomości:

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Most o długości ponad 40 km!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Chucky 2011-07-08

... a autostrady w Polsce nie mogli zbudować....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.