mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najdłuższy na świecie tor testowy

Najdłuższy na świecie tor testowy

Nissan przystąpił do przebudowy toru testowego Hokkaido Proving Ground, dzięki czemu powstanie największy na świecie tor testowy nadający się także do badań przy ekstremalnych prędkościach.

Tor położony jest w regionie Rikubetsu, na japońskiej wyspie Hokkaido. Do obecnie działającego toru zostanie dobudowany 8,1 kilometrowy odcinek przeznaczony do testowania samochodów przy wysokich prędkościach. Tor, w nowym kształcie, będzie gotowy w sierpniu 2006 roku.

Tor Hokkaido został uruchomiony w 1991 roku. Posiadał wtedy 7,2 km długości - elementy dróg podmiejskich i toru wyścigowego. W trakcie ostatnich lat uległ kilku modyfikacjom. Powstały drogi polne, drogi górskie (zjazdy i podjazdy), proste odcinki, elementy o zniszczonej nawierzchni oraz tor off-road. Po planowanej przebudowie tor będzie miał ponad 16 km. Rikubetsu jest najzimniejszym rejonem Japonii, pozwalającym na badania przy niskich temperaturach.

Nissan posiada w Japonii jeszcze 2 inne tory testowe, na wyspie Honshu: Tochigi Proving Ground, o długości 6,5 km oraz Oppama Proving Ground o długości 2,4 km.

Oprócz tego istnieje tor Arizona Testing Center, mający długość 9,2 km, przeznaczony do testowania samochodów produkowanych w USA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Już myśleliśmy, że Ken Block powoli się „kończy”, a tymczasem Amerykanin zaskoczył kilka tygodni temu wszystkich fanów widowiskową produkcją Terrakhaną, a teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej hardkorowy film.