mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najdroższe Lamborghini w historii

Najdroższe Lamborghini w historii

Włoski producent super-sportowych samochodów spod znaku byka zamierza zaskoczyć wszystkich podczas tegorocznych targów we Frankfurcie. Otóż przygotowuje się on do prezentacji samochodu, który będzie najdroższym modelem Lamborghini w historii.

Najdroższe Lamborghini w historii

Auto będzie bazowane na topowym modelu LP640, jednak jego wygląd nadwozia zostanie radykalnie zmieniony. Pod blaszaną pokrywą znajdzie się całkiem nowa jednostka i wnętrze. Nowy samochód nie będzie raczej nastawiony na to, żeby zdobyć maksymalną ilość sympatyków. Producent zamierza wyprodukować jedynie 20 egzemplarzy.

Tak więc wielu wytrawnych kolekcjonerów ze Stanów Zjednoczonych i terenów położonych za Oceanem będzie musiało przebyć niezłą drogę żeby zobaczyć nowe dzieło we Frankfurcie. Wraz z nowym wyglądem Lamborghini zaprezentuje nową paletę kolorów dostępną wraz z tym autem oraz nowe opcje obicia wnętrza.

Niedawno Lamborghini zaprezentowało specjalną wersję LP640 sygnowaną nazwiskiem Versace, którego produkcja też była limitowana do 20 egzemplarzy. Dziewiętnaście sztuk trafiło w ręce kolekcjonerów, natomiast jeden egzemplarz został zachowany na potrzeby muzeum marki.

Nowy model będzie dużo droższy od swojego protoplasty. Podczas gdy pierwszy model kosztował przeszło 1,2 miliona złotych, to za nowy trzeba będzie wydać jeszcze bardziej bajońską sumę. Według nieoficjalnych informacji, cena nowego, limitowanego Lamborghini ma sięgnąć miliona euro, czyli po przeliczeniu wychodzi prawie 4 miliony złotych. Tak więc warto będzie odwiedzić tegoroczne targi we Frankfurcie, choćby dla samego Lamborghini.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

~lambo_pl 2007-08-26

To coś jak Ferarri Enzo (3.8 mln. złotych)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.