Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najdroższy bubel świata

Najdroższy bubel świata

Właściciel Mercedesa AMG CLK-GTR, wartego 1,7 miliona dolarów pozwał do sądu koncern DaimlerChrysler oraz Mercedes-Benz po tym jak okazało się, że samochód, na którego wydał fortunę jest niesprawny.

Najdroższy bubel świata

Mark Johnston, współwłaściciel sieci salonów samochodowych w Los Angeles opowiada, że kiedy zabrał dwunastocylindrowy samochód na jazdę testową z potencjalnym klientem zaczęły się problemy. Najpierw zaświeciła się dioda informująca o braku oleju, po chwili skrzynia biegów rozsynchronizowała się, po czym zaczęła się zacinać i szarpać samochodem, w efekcie uniemożliwiając normalną jazdę.

Johnston twierdzi, że serwis Mercedesa nie był w stanie dokonać jakiejkolwiek naprawy. Przedstawiciel prasowy koncernu Mercedes-Benz broni się, twierdząc, że klient kupił samochód bezpośrednio w Niemczech, a w Stanach Zjednoczonych nie ma odpowiednich części, wykwalifikowanych ludzi oraz doświadczenia w naprawie tego typu samochodów, gdyż ten model nie był nigdy eksportowany za ocean.
 
Według danych producenta samochodu, firmy H.W.A GmbH, model CLK-GTR Roadster został zakupiony w 2003 roku. Producent twierdzi, iż nie informowano go o żadnych problemach z samochodem, aż do roku 2005. Po wstępnych analizach okazało się wtedy, że w aucie zostały dokonane bardzo poważne modyfikacje przez nieautoryzowane serwisy, w celu umożliwienia importu pojazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Wobec tego producent samochodu nie odpowiada za nieprawidłowości wynikające z powodu dokonania niewłaściwych zmian. Pomimo tego, serwis zaproponował naprawę jako usługę poza gwarancją, lecz ta propozycja została odrzucona. W zamian za to został wniesiony pozew przeciwko firmie za niedopełnienie warunków kontraktu. Pozew ten jednak został po pewnym czasie zaniechany.

Firma H.W.A wyjaśniła, że DaimlerChrysler AG, Mercedes-AMG GmbH oraz Mercedes-Benz USA nie były zaangażowane w rozwój, produkcję oraz sprzedaż samochodu. Pojazd ten został wpisany do księgi rekordów Guinessa, jako jeden z pięciu najdroższych samochodów, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane.

Czytaj także:

SLR McLaren do serwisu (2006-06-20)

Klasa C przyłapana (2006-06-14)


Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

~Kołek 2007-02-15

Jak można wydać na takie coś tyle kasy. Ktoś musi być idiotą żeby to kupić.

~Kajtekokaek 2007-02-15

Nie jeżdził bym wogule nim w mieście bo by mi go odrzazu zdemolowali lub ukradli

~frajek 2007-02-15

mam lepszego psa od tego złomu!!!dhtgmnyd

~cycek 2007-02-15

Do dupy nie podobny.

~wujek 2007-02-15

beznadzieja

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami w przepisach, które uderzą po kieszeni właścicieli samochodów, którzy nie zdążą na czas z podbiciem przeglądu. Podrożeje też cena tej usługi. Nowe przepisy mogą wejść w życie w ciągu dwóch lat.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj