mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najładniejsze auto przyszłości

Najładniejsze auto przyszłości

Koncepcyjna Mazda Kaan, zaprezentowana podczas wystawy samochodowej w Los Angeles, zwyciężyła konkurs designerski na Sportowy Samochód 2025 roku.

Najładniejsze auto przyszłości
Do konkursu zaproszone zostały największe studia projektowe z Kaliforni, które stanęły przed zadaniem zaprojektowania wizji sportowego samochodu, jaki będzie startował w wyścigach za 17 lat. Największe uznanie jurorów zdobyło studio Mazda North American Operation (MNAO) ze swoim prototypem o nazwie Kaan.

Czym urzekła jury Mazda Kaan? Przede wszystkim połączeniem innowacyjnej technologii z niebanalną i bardzo odważną stylistyką. Koncepcyjna Mazda Kaan to wyścigowy samochód o napędzie elektrycznym, a więc nie emitujący żadnych spalin do atmosfery, co również było niezwykle ważne dla ostatecznych wyników konkursu. Jednym z zaproponowanych nowatorskich rozwiązań w tym prototypie był elektroniczny system wspomagający dodatkowo koła, który wydatnie przyczynia się do tego, by auto mogło osiągać prędkości rzędu 400 km/h.

Mazda Kaan to nie pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla stylistów japońskiego koncernu. W ostatnich latach Mazda może się także poszczycić takimi osiągnięciami jak Grand Prix na tegorocznej edycji Festival Automobile International w Paryżu, tytuł najpiękniejszego auta koncepcyjnego w 2006 r. dla Mazdy Senku, czy wreszcie nagroda Louis Vuitton Classic Concept w 2007 r. dla Mazdy Ryuga.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.