mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najładniejsze auto przyszłości

Najładniejsze auto przyszłości

Koncepcyjna Mazda Kaan, zaprezentowana podczas wystawy samochodowej w Los Angeles, zwyciężyła konkurs designerski na Sportowy Samochód 2025 roku.

Najładniejsze auto przyszłości
Do konkursu zaproszone zostały największe studia projektowe z Kaliforni, które stanęły przed zadaniem zaprojektowania wizji sportowego samochodu, jaki będzie startował w wyścigach za 17 lat. Największe uznanie jurorów zdobyło studio Mazda North American Operation (MNAO) ze swoim prototypem o nazwie Kaan.

Czym urzekła jury Mazda Kaan? Przede wszystkim połączeniem innowacyjnej technologii z niebanalną i bardzo odważną stylistyką. Koncepcyjna Mazda Kaan to wyścigowy samochód o napędzie elektrycznym, a więc nie emitujący żadnych spalin do atmosfery, co również było niezwykle ważne dla ostatecznych wyników konkursu. Jednym z zaproponowanych nowatorskich rozwiązań w tym prototypie był elektroniczny system wspomagający dodatkowo koła, który wydatnie przyczynia się do tego, by auto mogło osiągać prędkości rzędu 400 km/h.

Mazda Kaan to nie pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla stylistów japońskiego koncernu. W ostatnich latach Mazda może się także poszczycić takimi osiągnięciami jak Grand Prix na tegorocznej edycji Festival Automobile International w Paryżu, tytuł najpiękniejszego auta koncepcyjnego w 2006 r. dla Mazdy Senku, czy wreszcie nagroda Louis Vuitton Classic Concept w 2007 r. dla Mazdy Ryuga.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Volkswagen opracował podgrzewaną przednią szybę, która nie posiada zatopionych drucików, a do tego zapewnia bardzo dobrą widoczność. Zapobiega również parowaniu oraz ponownemu osadzaniu się lodu.