mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najładniejsze auto przyszłości

Najładniejsze auto przyszłości

Koncepcyjna Mazda Kaan, zaprezentowana podczas wystawy samochodowej w Los Angeles, zwyciężyła konkurs designerski na Sportowy Samochód 2025 roku.

Najładniejsze auto przyszłości
Do konkursu zaproszone zostały największe studia projektowe z Kaliforni, które stanęły przed zadaniem zaprojektowania wizji sportowego samochodu, jaki będzie startował w wyścigach za 17 lat. Największe uznanie jurorów zdobyło studio Mazda North American Operation (MNAO) ze swoim prototypem o nazwie Kaan.

Czym urzekła jury Mazda Kaan? Przede wszystkim połączeniem innowacyjnej technologii z niebanalną i bardzo odważną stylistyką. Koncepcyjna Mazda Kaan to wyścigowy samochód o napędzie elektrycznym, a więc nie emitujący żadnych spalin do atmosfery, co również było niezwykle ważne dla ostatecznych wyników konkursu. Jednym z zaproponowanych nowatorskich rozwiązań w tym prototypie był elektroniczny system wspomagający dodatkowo koła, który wydatnie przyczynia się do tego, by auto mogło osiągać prędkości rzędu 400 km/h.

Mazda Kaan to nie pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla stylistów japońskiego koncernu. W ostatnich latach Mazda może się także poszczycić takimi osiągnięciami jak Grand Prix na tegorocznej edycji Festival Automobile International w Paryżu, tytuł najpiękniejszego auta koncepcyjnego w 2006 r. dla Mazdy Senku, czy wreszcie nagroda Louis Vuitton Classic Concept w 2007 r. dla Mazdy Ryuga.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Nowa Mazda 3 MPS w Genewie

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.