mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepsze Koła Jakości w Wałbrzychu

Najlepsze Koła Jakości w Wałbrzychu

Reprezentanci z fabryk Toyoty w Europie i Południowej Afryki zaprezentowały swoje dokonania na Europejskiej Konwencji Kół jakości, która odbyła się w dniach 12-13 września w Wałbrzychu. Imprezę po raz pierwszy zorganizowała polska fabryka Toyoty.

Najlepsze Koła Jakości w Wałbrzychu
Do wałbrzyskiej Toyoty przyjechały reprezentacje kół jakości z zakładów produkcyjnych oraz centrów technicznych Toyoty zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Rosji, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Turcji oraz RPA. W czasie dwudniowej konwencji koła jakości prezentowały problemy oraz wyniki swoich prac w fabrykach, dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Każdy zespół miał 20 minut na przedstawienie wybranego problemu produkcyjnego, jego analizy, przedstawienie przyczyny źródłowej wystąpienia problemu, zastosowanych środków zaradczych oraz efektów ich wprowadzenia.

- Wykonywanie pracy według standardu połączone z nieustannym myśleniem o możliwościach poprawy wykonywanych zadań jaki i samego procesu stanowi fundament naszego działania w Toyocie. Koła Jakości podtrzymują w sposób naturalny ten sposób myślenia i zachowania wśród  pracowników. [..] Pełnią one kluczową rolę w podejmowaniu inicjatywy poprawy jakości i wartości produktu dla klienta przez samych pracowników – powiedział podczas konwencji Takeshi Numa, Wiceprezes Toyota Motor Europe ds. Badań i Rozwoju.

Koła jakości stanowią kilkuosobowe grupy pracowników, powoływane zwykle na okres kilku miesięcy w celu rozwiązania bieżących problemów produkcyjnych, w tym problemów jakościowych. Ideą tworzenia kół jest nie tylko eliminowanie problemów ale także pogłębianie przez pracowników wiedzy z zakresu produkcji. Najlepsze koła jakości z każdej  fabryki co roku prezentują swoje dokonania na konwencji europejskiej oraz światowej.  W ostatnim roku 2011 w wałbrzyskiej fabryce Toyoty funkcjonowało blisko 290 kół jakości, w których uczestniczyło prawie 100% pracowników produkcji.
Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.