mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepsze drogi ma Francja

Najlepsze drogi ma Francja

BMW Group wspólnie z naukowcami instytutu ruchu publicznego niemieckiego Uniwersytetu Wilhelma z landu Westfalii (IVM) przedstawiło wyniki badań projektu mającego na celu sprawdzenie jakości dróg w Europie. W rankingu zwyciężyła Francja.

Najlepsze drogi ma Francja
Na korzyść kraju położonego nad Sekwaną zdecydowały takie czynniki jak uzyskiwanie najwyższych średnich prędkości podczas pokonywania konkretnie ustalonej trasy z punktu A do punktu B oraz stopień przystosowania dróg i autostrad do przyszłych, ewentualnych modernizacji. Jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacyjnych zdaniem specjalistów ma z kolei Holandia. Drogi w Szwecji zostały natomiast uznane ze najbezpieczniejsze ze wszystkich na Starym Kontynencie.

Co ciekawe, często faworyzowane przez kierowców szlaki drogowe w Niemczech w każdym zestawieniu plasowały się tylko na środkowych miejscach rankingu.

Badania zostały przeprowadzone w ośmiu krajach europejskich: we Francji, Włoszech, w Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Niemczech, Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Komentuj:

~jm! jm! jm! 2007-09-27

jm! jm! jm! Przygotuj się na rewolucję. [to nie jest reklama, to jest zapowiedź wielkiej zmiany]

~jm! jm! jm! 2007-09-27

Wiesz jak szybko wybudować drogę? jm! jm! jm!

~Al 2007-09-27

A w polsce są wogóle autostrady :) Nagonka na kierowców za szybką jazde a nawet na liscie się nie znaleźliśmy, w niemczech jedziesz 200 i co jakiś czas ktoś Cie wyprzedza a są w okolicach środkowych miejsc ehh I gdzie ta logika - tylko w drogach, bo przecież nie w nadmiernych prędkościach ehh

~wujek 2007-09-27

niema takiego miejsca żebyśmy je mogli zająć chyba na poboczu.

~henry 2007-09-24

polska nie zostala sklasyfikowana, ale dajcie jeszce polaczkowi porzadzic w MT przez kolejnych 5 lat to bedziemy miec autostrady na drogach krajowych ze HEJ!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando