mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepsze elektryczne auto

Najlepsze elektryczne auto

Mitsubishi i-MiEV — pionierski miejski samochód elektryczny Mitsubishi — został wybrany "Elektrycznym pojazdem roku 2009". Nagrodę wręczono podczas ceremonii GreenFleet w Guildhall, w Londynie.

Najlepsze elektryczne auto
Czteromiejscowe Mitsubishi i-MiEV doceniono za praktyczność, zasięg i czas ładowania. Wysoko oceniono również prostotę użytkowania pojazdu, którą zawdzięcza on konwencjonalnym przyrządom sterowania i funkcjonalnemu wnętrzu.

Wprowadzenie modelu i-MiEV na rynek japoński w lecie tego roku, to pierwszy sukces programu ochrony środowiska "Environmental Vision 2020", realizowanego przez Mitsubishi Motors. Na rynku europejskim elektryczne Mitsubishi pojawi się najprawdopodobniej na koniec 2010 roku.

Drugim pojazdem opracowanym w ramach programu jest koncepcyjny PX-MiEV. Oba samochody to wizytówki Mitsubishi w dziedzinie technologii napędu hybrydowego, które zaprezentowane zostaną na organizowanych w tym miesiącu targach Tokio Motor Show. Na wystawie w Tokio firma Mitsubishi przedstawi również inne technologie sprzyjające środowisku naturalnemu, takie jak m.in. obniżający emisję CO2 pakiet ClearTec dostępny już w modelu Colt, będący na ostatnim etapie prac projektowych silnik wysokoprężny Euro-5, wysokiej sprawności przekładnie CVT i TC-SST oraz tzw. "zielone plastiki".

Pojazdy Mitsubishi i-MiEV pojawią się na rynku europejskim w roku 2010, ale pierwsze 25 egzemplarzy — w wersji z kierownicą po prawej stronie — przyjedzie do Wielkiej Brytanii już w listopadzie 2009 r. Wezmą one udział w programie pojazdów demonstracyjnych o wyjątkowo niskiej emisji związków węgla, organizowanym w West Midlands.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi i-MiEV samochody elektryczne

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Za nami kolejny długi weekend. Od środy do niedzieli na drogach w Polsce doszło do 439 wypadków, zginęły 32 osoby, a 574 było rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 1721 nietrzeźwych kierowców.