mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepsze pojazdy użytkowe 2005 roku

Najlepsze pojazdy użytkowe 2005 roku

Samochody dostawcze, ciężarówki, autobusy i autokary z fabryk koncernu DaimlerChrysler wygrały w sześciu kategoriach w plebiscycie czytelników przeprowadzonym przez spółkę wydawniczą ETM.

Dziewiąty plebiscyt na najlepsze pojazdy użytkowe kolejny raz zdominowały pojazdy z koncernu DaimlerChrysler. Grupa zajęła pierwsze miejsce w sześciu na dziesięć kategorii konkursowych. W pozostałych kategoriach zdobyła raz drugie miejsce i trzy razy trzecie.

Mercedes-Benz Sprinter, "seryjny zwycięzca" kategorii "Samochody dostawcze do 3,5 t" z ostatnich kilku lat, w 2005 r. znów zajął pierwsze miejsce. Sukces ten oznacza, że Sprinter wygrał wszystkie dotychczasowe plebiscyty czytelników przeprowadzone przez stuttgarckiego wydawcę magazynu poświęconego pojazdom użytkowym.

Czytelnicy wskazali jako zwycięzców również trzy serie samochodów ciężarowych z fabryki ciężarówek w Wörth: Mercedes-Benz Atego w kategorii pojazdów użytkowych "Ciężarówka do 7,5 t", Mercedes-Benz Axor w kategorii "Ciężarówka do celów dystrybucyjnych", Mercedes-Benz Actros w kategorii "Ciężarówka długodystansowa" oraz Mercedes-Benz Actros w kategorii "Wywrotka do 32 t".

Również w kategorii "Wysokopodłogowy autobus turystyczny", czytelnicy przyznali pierwsze miejsce innej marce Działu Pojazdów Użytkowych (Commercial Vehicles Division) spółki DaimlerChrysler AG, a mianowicie Setra TopClass 400.

W plebiscycie "Najlepsze pojazdy użytkowe 2005 roku" wzięło udział około 10 tys. czytelników. Plebiscyt zorganizowały mające swe siedziby w Stuttgarcie magazyny Fernfahrer, lastauto omnibus oraz trans aktuell, poświęcone pojazdom użytkowym, we współpracy ze spółką Dekra Automobil AG. Plebiscyt obejmował około 170 samochodów dostawczych, ciężarówek, autobusów i autokarów, podzielonych na dziesięć kategorii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.