Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepsze półrocze w historii Audi

Najlepsze półrocze w historii Audi

516 tys. sprzedanych samochodów w pierwszych sześciu miesiącach br. jest rekordowym wynikiem w dotychczasowej historii koncernu z Ingolstadt. Po raz pierwszy też roczna sprzedaż aut marki Audi może przekroczyć milion egzemplarzy.

Najlepsze półrocze w historii Audi
Sprzedaż w pierwszym półroczu 2008 roku była o 1,4% wyższa niż w ubiegłym roku. W czerwcu Audi sprzedało ok. 90.000 samochodów (2007: 88.846). Znacznego wzrostu sprzedaży marka Audi spodziewa się przede wszystkim w drugiej połowie roku w związku z wprowadzeniem na rynek ważnych modeli wolumenowych.

Na sprzedaż najważniejszych aut wolumenowych z Ingolstadt miało wpływ odnowienie modeli. Nowa generacja Audi A4 Avant została wprowadzona w Europie w maju, nowa limuzyna A4 oferowana jest w Niemczech od końca roku 2007 i w pierwszym półroczu 2008 cieszyła się dużą popularnością.

"W lipcu wprowadzimy na rynek nowe Audi A3, A4 oferowane będzie z nowymi silnikami, a we wrześniu trafi na rynek amerykański" -  powiedział Peter Schwarzenbauer, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu. Nieco później obok odnowionego A6 rozpocznie się sprzedaż nowego modelu – Audi Q5.

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku sprzedaż Audi wzrosła przede wszystkim w regionie Azji i Pacyfiku. Od stycznia do czerwca Audi sprzedało tu 78.900 samochodów (+19,9%). W czerwcu nabywców znalazło 13.900 aut (+16,6%). W Chinach, gdzie Audi od 20 lat jest liderem rynku, marka z Ingolstadt umocniła swoją pozycję – 60.509 sprzedanych samochodów oznacza wzrost o 22,8% i nowy rekord sprzedaży.

Pozytywnie rozwinęła się również sprzedaż w Europie Wschodniej. Od stycznia do czerwca wyniki Audi wzrosły o 15,1% do 22.400. 4.100 aut w czerwcu oznacza plus 22,8%. Na największym rynku rosyjskim Audi sprzedało od stycznia do czerwca 8.660 samochodów o 19,1% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!

Koniec produkcji elektrycznego Audi R8...

Samochody luksusowe 2016-10-13

Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją e-tron

Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją...

Premiery 2016-09-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Formuła E - do walki dołącza Mercedes
Formuła E - do walki dołącza Mercedes
Zespół Mercedesa, który dominuje w ostatnich sezonach wyścigów Formuły 1, zapowiedział dołączenie do rywalizacji w wyścigach formuły elektrycznej. Czy ta utalentowana ekipa podbije kolejną serię wyścigów?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj