mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepszy kierowca Solarisa

Najlepszy kierowca Solarisa

W dniu 26 kwietnia br. na autodromie Polskiego Związku Automobilowego w Sochaczewie odbył się pierwszy konkurs na najlepszego kierowcę autokaru Solaris Vacanza. O tytuł ten walczyło kilkunastu kierowców z całej Polski, którzy na co dzień prowadzą autobusy turystyczne marki Solaris.

Najlepszy kierowca Solarisa

Organizatorami konkursu była firma Solaris Bus & Coach S.A. oraz Polski Związek Automobilowy. Patronat medialny nad konkursem objęły magazyny branżowe: Autobusy, portal internetowy Infobus oraz redakcja Polski Traker Bus. Sponsorami konkursu były firmy Kross z Przasnysza, WPO Alba z Wrocławia oraz Polski Traker Bus. Patronat merytoryczny nad konkursem objęły: Ministerstwo Transportu i Budownictwa, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Bank Światowy.

W części praktycznej zawodów kierowcy mieli do zaliczenia pięć różnych prób. Liczył się najkrótszy czas wykonania ćwiczenia i najmniejsza liczba błędów. Do zadań praktycznych należały: parkowanie autokarem przodem i tyłem w garażu, slalom pomiędzy bardzo wąsko rozstawionymi słupkami, próba Jackie Stewart`a - polegająca na płynnej jeździe w slalomie i utrzymaniu piłeczki na specjalnie zamontowanej do konstrukcji autokaru misce, ominięcie przeszkody na płycie poślizgowej i wyścig równoległy. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali instruktorzy PZA.

Po rywalizacji praktycznej przyszedł czas na test z wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego. Test został przygotowany i sprawdzony przez komisarza Mariusza Pietraszka z Komendy Głównej Policji.

O klasyfikacji końcowej decydowały najlepsze czasy osiągnięte w części praktycznej oraz największa liczba punktów uzyskanych w teście. Najlepszym kierowcą Solarisa Vacanzy został Adam Pietrykowski z firmy Duo Trans z Bydgoszczy. Miejsce drugie zajął Zbigniew Wójciak z warszawskiej Triady. Na miejscu trzecim rywalizację zakończył Jerzy Pompka z firmy Transbis z Myszkowa.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe w postaci rowerów ufundowanych przez firmę Kross. Główną nagrodą dla zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca jest wyjazd do Luksemburga na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych.

W konkursie wzięli udział kierowcy z firm: Duo Trans z Bydgoszczy, Triada z Warszawy, Transbis z Myszkowa, Aumatur z Sieradza, Comfort Lines z Gliwic, MZK Bolesławiec, MZK Ostrów Wielkopolski, Transexpress z Ełku,  Tatry Tour z Krakowa.

Czytaj także:

Solaris i PZA na rzecz bezpieczeństwa 2006-04-11

Tematy w artykule: Solaris Bus & Coach

Komentuj:

~motorniczy 2006-04-28

a ja myslalem ze nagroda glowna bedzie prywatny autobus...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.