mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepszy kierowca Solarisa

Najlepszy kierowca Solarisa

W dniu 26 kwietnia br. na autodromie Polskiego Związku Automobilowego w Sochaczewie odbył się pierwszy konkurs na najlepszego kierowcę autokaru Solaris Vacanza. O tytuł ten walczyło kilkunastu kierowców z całej Polski, którzy na co dzień prowadzą autobusy turystyczne marki Solaris.

Najlepszy kierowca Solarisa

Organizatorami konkursu była firma Solaris Bus & Coach S.A. oraz Polski Związek Automobilowy. Patronat medialny nad konkursem objęły magazyny branżowe: Autobusy, portal internetowy Infobus oraz redakcja Polski Traker Bus. Sponsorami konkursu były firmy Kross z Przasnysza, WPO Alba z Wrocławia oraz Polski Traker Bus. Patronat merytoryczny nad konkursem objęły: Ministerstwo Transportu i Budownictwa, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Bank Światowy.

W części praktycznej zawodów kierowcy mieli do zaliczenia pięć różnych prób. Liczył się najkrótszy czas wykonania ćwiczenia i najmniejsza liczba błędów. Do zadań praktycznych należały: parkowanie autokarem przodem i tyłem w garażu, slalom pomiędzy bardzo wąsko rozstawionymi słupkami, próba Jackie Stewart`a - polegająca na płynnej jeździe w slalomie i utrzymaniu piłeczki na specjalnie zamontowanej do konstrukcji autokaru misce, ominięcie przeszkody na płycie poślizgowej i wyścig równoległy. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali instruktorzy PZA.

Po rywalizacji praktycznej przyszedł czas na test z wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego. Test został przygotowany i sprawdzony przez komisarza Mariusza Pietraszka z Komendy Głównej Policji.

O klasyfikacji końcowej decydowały najlepsze czasy osiągnięte w części praktycznej oraz największa liczba punktów uzyskanych w teście. Najlepszym kierowcą Solarisa Vacanzy został Adam Pietrykowski z firmy Duo Trans z Bydgoszczy. Miejsce drugie zajął Zbigniew Wójciak z warszawskiej Triady. Na miejscu trzecim rywalizację zakończył Jerzy Pompka z firmy Transbis z Myszkowa.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe w postaci rowerów ufundowanych przez firmę Kross. Główną nagrodą dla zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca jest wyjazd do Luksemburga na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych.

W konkursie wzięli udział kierowcy z firm: Duo Trans z Bydgoszczy, Triada z Warszawy, Transbis z Myszkowa, Aumatur z Sieradza, Comfort Lines z Gliwic, MZK Bolesławiec, MZK Ostrów Wielkopolski, Transexpress z Ełku,  Tatry Tour z Krakowa.

Czytaj także:

Solaris i PZA na rzecz bezpieczeństwa 2006-04-11

Tematy w artykule: Solaris Bus & Coach

Komentuj:

~motorniczy 2006-04-28

a ja myslalem ze nagroda glowna bedzie prywatny autobus...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.