mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepszy kierowca ciężarówki w Polsce

Najlepszy kierowca ciężarówki w Polsce

Marek Szerenos został zwycięzcą trzeciej edycji największego w Polsce i w Europie konkursu dla zawodowych kierowców ciężarówek Young European Truck Driver 2007. Polak pojedzie teraz do Szwecji, zmierzyć się z najlepszymi kierowcami ciągników siodłowych na Starym Kontynencie.

Najlepszy kierowca ciężarówki w Polsce

Podczas ogólnopolskiego finału trzeciej edycji konkursu Young European Truck Driver 2007 rozegranego 1 września 2007, tym razem w Gdańsku, zwyciężył po raz drugi w historii konkursu Marek Szerenos z Kleosina k. Białegostoku.

W finale konkursu uczestniczyło 11 zwycięzców eliminacji regionalnych zorganizowanych przez Scania Polska w maju i czerwcu br.: Sławomir Mazur (Białogard), Robert Karczyński (Chojnice), Kamil Walas (Połczyn Zdrój), Rafał Rogalski (Fabianki), Mateusz Kiełb (Wolbórz), Ireneusz Wydmuch (Trzebień), Jarosław Szczepański (Pogwizdów), Adam Chyżyński (Złoty Potok), Marek Szerenos (Kleosin), Kamil Kruk (Niemstów), Mariusz Goławski (Warszawa).

Zawodnicy mieli do wykonania cztery konkurencje: sprawdzenie pojazdu przed wyruszeniem w trasę, jazda oszczędnościowa (test drogowy), jazda obserwowana (ocena stylu jazdy), test sprawnościowy na placu manewrowym.

Marek ponownie okazał się najlepszy (wygrał polski finał YETD 2005) i będzie reprezentował młodych zawodowych kierowców z Polski w finale europejskim, który odbędzie się w Szwecji w dniach 21-22 września 2007, gdzie główną nagrodą jest najnowszy ciągnik siodłowy Scania R. Wraz z Markiem do Szwecji w charakterze kibiców wyjadą kierowcy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce: Robert Karczyński i Rafał Rogalski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando