mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepszy koncept 2011 roku

Najlepszy koncept 2011 roku

Podczas 10. edycji North American Concept Vehicle of the Year Awards w Detroit wybrano najlepsze modele koncepcyjne 2011 roku. Najbardziej "Znaczącym Modelem Roku 2011" został hybrydowy Jaguar C-X75. Jest to trzeci model w historii Jaguara odznaczony w tym plebiscycie – po Jaguarze ALC w 2005 oraz C-XF w 2007 roku.

Podczas tej imprezy wyróżniane są modele aut i kierunki rozwoju technologii w motoryzacji, które będą kształtować przemysł samochodowy w przyszłości. W tym roku jury oceniało 29 koncepcyjnych pojazdów, wśród których znalazły się m.in.: Audi Quattro czy Porsche 918 RSR. Jednak to Jaguar C-X75 zdobył największe uznanie specjalistów.

- Jaguar C-X75 przykuwa uwagę jak żaden inny model. Łączy w sobie piękno, wydajność najszybszych sportowych aut oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Cieszymy się, że docenili to specjaliści z USA przyznając mu prestiżowy tytuł Koncepcyjnego Samochodu Roku 2011 – mówi Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Nie jest to pierwsza nagroda dla hybrydowego supersamochodu Jaguara. Pojazd wzbudził ogromne zainteresowanie, jako dowód doskonałości w zakresie innowacji technologicznych już na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku, gdzie C-X75 miał swoją premierę. W lutym 2011 zdobył nagrodę Louis Vuitton Classic Concept 2010, przyznawaną przez znawców motoryzacji, designu i produktów luksusowych.

Jaguar C-X75 to najbardziej zaawansowany model brytyjskiej marki, który redefiniuje pojęcie samochodu ekologicznego. Jego atrakcyjny wygląd idzie w parze z niską emisją CO2 na poziomie 99 g/km oraz wysokimi osiągami – w 3 sekundy osiąga "setkę" i rozpędza się do 320 km/h. Dzięki połączeniu takich cech powstał Jaguar przyszłości, który pojawi się na rynku w limitowanej ilości już w 2013 roku. Szacunkowa wartość auta, w zależności od rynku, plasować się będzie w przedziale 700-900 tys. funtów (3,1-4 mln złotych).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar napęd hybrydowy hybryda koncepty Jaguar C-X75

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.