mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepszy rocznik 2000

Najlepszy rocznik 2000

Prezentujemy poniżej krótkie podsumowanie najpopularniejszych samochodów w serwisie aut używanych GEpard z podziałem na lata produkcji. Okazało się, iż łącznie największym zainteresowaniem cieszą się modele wyprodukowane w 2000 roku.

Najlepszy rocznik 2000

Kolejne miejsca w rankingu zajęły roczniki 1998, 1999, 1997 oraz 2001. Fakt ten nie powinien dziwić - poszukujący samochodów używanych interesują się głównie modelami 5-letnimi i nieco starszymi. Samochody takie mają wciąż modny design, gwarantują już w miarę nowoczesną technologię i są znacznie tańsze od nowych aut prosto z salonów.

W sierpniu na szczycie rankingu Top 10 Serwisu GEpard bez większych zmian. Tym razem ponownie, po miesiącu przerwy, na pierwszym miejscu znalazł się Volkswagen Passat, a za nim kolejno Opel Vectra i Opel Astra. Ford Focus znalazł się najwyżej w dotychczasowej historii rankingu (4 pozycja), a do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych marek po raz pierwszy awansowała Toyota Corolla.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w sierpniu 2005

1

Volkswagen Passat

+2

2

Opel Vectra

- 1

3

Opel Astra

- 1

4

Ford Focus

+ 2

5

Honda Civic

bz

6

Volkswagen Golf III

- 2

7

Ford Mondeo

bz

8

Ford Escort

bz

9

Opel Corsa

- 1

10

Toyota Corolla

+ 1


Ciekawe wyniki na tym tle daje bardziej szczegółowa analiza, uwzględniająca dodatkowo rok produkcji auta. Okazuje się, że w rankingu uwzględniającym jednocześnie model i rocznik, najczęściej wyszukiwanym autem była we sierpniu Toyota Corolla z 1998 roku. Na kolejnych dwóch miejscach znalazł się Ford Focus z roku 2002 i 1999. Tuż za nim uplasował się Opel Vectra rocznik 1997 i Volkswagen Golf III rocznik 1995.

Brak Passata w czołówce świadczy o tym, że zainteresowanie tym modelem rozkłada się w miarę równomiernie na wszystkie roczniki. Nie ma rocznika szczególnie poszukiwanego przez internautów, jednak suma zainteresowania wszystkimi rocznikami tego modelu zapewnia Passatowi pierwsze miejsce w rankingu modeli. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.